• ۱۴بازدید
مقتدی صدر خطاب به کامرون:

ادعای جلوگیری ائتلاف بین‌المللی از گسترش داعش «دروغ محض» است

رهبر جریان صدر عراق در واکنش به سخنان اخیر نخست وزیر انگلیس در خصوص موفقیت عملیات ائتلاف بین المللی در عراق گفت: ادعای جلوگیری ائتلاف بین‌المللی از گسترش داعش «دروغ محض» است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه «سومریه نیوز»، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق به اظهارات اخیر «دیوید کامرون» که گفته بود حملات ائتلاف بین المللی به داعش در عراق از گسترش تکفیریها جلوگیری کرد، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این ارتباط تصریح کرد: این ادعا که گفته می شود حملات ائتلاف موجب جلوگیری از گسترش تروریست های تکفیری داعش شد، «دروغ محض» است.

رهبر جریان صدر عراق ضمن «بزدلانه» توصیف کردن اقدام کشورهای عضو ائتلاف بین المللی در انجام حملات هوایی به داعش، اظهار داشت: حملات هوایی به داعش نشانگر تلاش آنها برای فرار از ورود به میدان نبرد حقیقی با تکفیریهاست.

صدر در ادامه اظهار داشت: کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بین المللی علیه داعش به دنبال نابودی داعش نیستند، بلکه مدارکی وجود دارد که حمایت های آنها از این گروه تروریستی را اثبات می کند.

وی تصریح کرد: اگر آنها به دنبال نابودی داعش بودند، ابتدا از سرازیر شدن پول و تسلیحات به سوی این گروه تروریستی جلوگیری می کردند.

کد N1053894

وبگردی