عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس:

برنامه‌های اربعین 94 در عراق قانون‌مندتر از سال‌های قبل بود

مجلس شوراي اسلامي,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

یک عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس خواستار استفاده بهینه‌تر کارگزاران و دست‌اندرکاران ایرانی و عراقی برای بستن منافذ سوءاستفاده دشمنان برای اختلاف‌افکنی بین شیعیان و اهل تسنن شد.

یک عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس خواستار استفاده بهینه‌تر کارگزاران و دست‌اندرکاران ایرانی و عراقی برای بستن منافذ سوءاستفاده دشمنان برای اختلاف‌افکنی بین شیعیان و اهل تسنن شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: یکی از نشانه‌های مومنین، زیارت قبر اباعبدالله‌الحسین (ع) در اربعین است.

نماینده مردم فلاورجان، استقبال مردم عراق از زوار حسین‌ بن علی (ع) را بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: وقتی ما در خاک عراق به سمت عتبات عالیات حرکت می‌کنیم با صحنه‌هایی روبرو می‌شویم که کلام توان بیان عمق احساسات و عواطف و میزان ارادت میزبان به زوار قبر امام حسین (ع) را ندارد. افراد به شدت نیازمندی که بیش از هر فرد نیازمندی مستحق هستند با التماس زائران را به منزل و موکب خود می‌بردند و با تمام هستی و دارایی ناچیز خود از آنها پذیرایی می‌کردند.

وی برنامه اربعین 94 را قانون‌مندتر از سال‌های قبل دانست و افزود: غیرمسلمانان نیز همدوش مسلمانان و شیعیان خاندان عصمت و طهارت گام در مسیر زیارت سالار و سرور شهیدان عالم برداشتند؛ در کل بر کارگزاران ایرانی و عراقی در کلیه سطوح است تا نهایت بهره را از نظر فرهنگی و مذهبی ببرند و فرهنگ اربعین را برای عاشقان مکتب اسلام و تشیع تبیین کنند.

این عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شرایط امنیتی اربعین سال جاری را قابل قبول دانست و افزود: مراسم اربعین سال گذشته کنترل رفت و آمد زائران چندان جدی نبود اما امسال همه توجه دست‌اندرکاران بر امنیت مراسم و جلوگیری از نفوذ عناصر و گروهک‌های تروریستی بود و البته که کنترل‌های امنیتی در مسیر بازگشت زائران به کشور نیز باید مضاعف شود.

موسوی مهمان‌نوازی عراقی‌ها را موجب نزدیکی عاطفی و روانی اهل سنت و شیعیان ایران و عراق و گرفته شدن بهانه از دست بدخواهان و دشمنان مسلمان دانست و افزود: خطبا و گویندگان مراسم اربعین حسینی با استفاده از فرصت کم‌نظیر و ده‌ها میلیونی اربعین، نکات کلیدی و اساسی و هدف قیام امام حسین (ع) را تبیین کردند.

انتهای پیام

کد N1053871