پنتاگون اجازه حضور زنان در عملیات ضربتی را صادر کرد

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که برای نخستین بار اجازه مشارکت زنان در ماموریت‌های جنگی و عملیات‌های ضربتی را صادر کرده است.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که برای نخستین بار اجازه مشارکت زنان در ماموریت‌های جنگی و عملیات‌های ضربتی را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، براساس این اجازه، نظامیان زن ارتش آمریکا می‌توانند به تفنگداران ویژه نیروی دریایی، نیروهای ویژه ارتش و سایر یگان‌های عملیات ویژه بپیوندند.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفت: هیچ استثنایی دراین باره وجود ندارد. به این معنا که اگر زنان در خدمت ارتش دارای قابلیت و توانایی لازم باشند، می‌توانند به این یگان‌ها و عملیات بپیوندند؛ کاری که قبلا امکان پذیر نبود.

این اجازه از سوی وزیر دفاع آمریکا حاصل سه سال بررسی‌های پنتاگون درباره حضور زنان در عملیات ضربتی است و یک نقطه عطف برای زنان در خدمت ارتش آمریکا محسوب می‌شود.

کارتر ادامه داد، رهبران ارشد در نیروهای دریایی، هوایی و زمینی و همچنین فرماندهی نیروهای ویژه آمریکا همگی به حضور زنان در خدمت ارتش در یگان‌های ویژه تاکید داشتند. البته تفنگداران ویژه نیروی دریای آمریکا اعلام کرده که شغل تیراندازی با سلاح خودکار هنوز مناسب زنان نیست.

نیروهای مسلح آمریکا 30 روز زمان دارند تا برنامه‌های خود را برای ایجاد تغییرات در ارتش ارائه کنند و براساس قوانین، ارتش باید کنگره را رسما درباره این تغییرات مطلع کند و پیش از انجام این تغییرات منتظر بماند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که علت صدور اجازه برای حضور زنان در عملیات نظامی و تمامی فعالیت های ضربتی ارتش، باز کردن راه برای دسترسی هر شهروند آمریکایی به نیروهای مسلح و تقویت آن است.

وی اعلام کرد:‌ این اقدام براساس شواهد و مدارک و تجربیات صورت گرفته است. من مطمئنم که وزارت دفاع آمریکا می تواند در احقاق این روند موفق عمل کند.

انتهای پیام

کد N1053816