در پیامی؛

ظریف برگزاری موفقیت آمیز مراسم اربعین را به ملت عراق تبریک گفت

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان طی پیامی به مقامات عالیه و ملت عراق، موفقیت برگزاری مراسم اربعین حسینی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان طی پیامی به مقامات عالیه و ملت عراق موفقیت برگزاری مراسم اربعین حسینی را تبریک گفت. متن پیام وزیر امور خارجه کشورمان به شرح ذیل می‌باشد.

بسمه تعالی

خدا را شاکریم که اربعین حضرت سیدالشهداء (ع) باشکوه‌تر از سالهای گذشته با حضور میلیون‌ها انسان مومن، خدا جو، آزاده و عاشق رسول مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برگزار شد و عاشقان آن حضرت ضمن اظهار ارادت به آستان مقدس امام حسین (ع) و شهدای بزرگوار کربلا، بار دیگر ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) را به سمع و نظر جهانیان رساندند.

بی تردید مراسم با شکوه اربعین امسال، مصداق حقیقی وحدت همه خداجویان، موحدان و آزادگان جهان بر محور عدالت طلبی، مبارزه با ظلم و افراط گری و مواجهه با انحراف در ارزش‌ها و آموزه‌های حقیقی الهی بود.

لازم می‌دانم از همه مسئولین عالیرتبه، دولت و ملت خستگی ناپذیر عراق برای میزبانی کریمانه و شایسته از میلیون‌ها زائر از جمله زائران ایرانی تقدیر و تشکر کنم.

همچنین مراتب سپاس ویژه خویش را از مراجع عظام دینی مقیم عراق که با هدایت الهی و معنوی خویش، راهنما و راهگشای برگزاری این مراسم با عظمت بودند، اعلام کنم.

از درگاه خداوند بزرگ برای دولت و ملت بزرگ عراق سعادت و بهروزی مسئلت دارم.

کد N1053701