مجتهد: عربستان در جنگ علیه یمن تاکنون 2000 کشته داده است

عربستان,یمن

فعال اینترنتی مشهور عربستانی که به افشاگری‌ در مورد خاندان آل صعود می‌پردازد، اسناد جدیدی درباره اقدامات نظامی عربستان علیه یمن و هزینه‌هایی که ریاض برای این جنگ تاکنون پرداخت کرده است، فاش کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، فعال عربستانی و کاربر فضای مجازی که خود را با نام "مجتهد" معرفی می‌کند در صفحه خود در توییتر نوشت: اطلاعات فاش شده از خاندان حاکم عربستان، حاکی از این است که نتیجه جنگ علیه یمن برای عربستان تاکنون دو هزار کشته بوده است و در این میان چهار هزار و 850 نیروی عربستانی نیز زخمی شده‌اند.

وی افزود: همچنین 450 تانک و خودرو زرهی، چهار بالگرد آپاچی و یک جنگنده اف15 یا به طور کامل منهدم شده‌اند یا از کار افتاده‌اند. سه قایق جنگی نیز منهدم شده‌ است.

مجتهد فاش کرد: هزینه مالی این جنگ برای عربستان به 200 میلیارد ریال عربستان رسیده است و روزانه به صورت میانگین عربستان 750 میلیون ریال هزینه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: افشای این حقایق به این دلیل است که محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان و جانشین ولیعهد این کشور با قراردادهای تسلیحاتی و جایگزینی خودروهای نظامی، قایق‌ها و جنگنده‌ها در حال نفع بردن از جنگ است.

انتهای پیام

کد N1053665