موگرینی:

باید جنگ در سوریه تمام شود تا بتوانیم داعش را نابود کنیم

سیاسی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا بر اهمیت پایان یافتن جنگ سوریه برای نابودی گروهک تروریستی داعش و حل بحران آوارگان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، موگرینی در بیست و دومین نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا ( AGİT) که در بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد، گفت: هماهنگی میان کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با تروریسم و پایان دادن به بحران آوارگان امری ضروری است و تحقق صلح و امنیت در اروپا تنها از طریق همکاری میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا محقق می شود.

وی افزود: تروریسم تهدیدی واقعی علیه همه کشورها به شمار می رود و عملیات تروریستی اخیر در پاریس، آنکارا و استانبول و سرنگونی هواپیمای روسی در مصر حوادث تروریستی دردناکی به شمار می روند.

موگرینی با اشاره به بحران اوکراین گفت: تداوم آتش بس اقدامی مثبت است ولی قدرت های جهانی همچنان در این کشور حضور دارند و هنوز از این کشور خارج نشده اند.

از سوی دیگر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در این نشست حضور داشت، گفت: حملات هوایی به تنهایی برای نابودی داعش کافی نیست و باید نیروهای عربی و سوری فعالیت های خود را افزایش دهند.

وی از تمام کشورهایی که با داعش مبارزه می کنند، پافشاری و اراده برای نابودی تروریسم را خواستار شد و هر گونه قصد برای مذاکراه با گروه های تروریستی را رد کرد.

کری خواهان مبارزه روسیه و تمام طرف ها با تروریست ها شد و گفت: اگر میان ما هماهنگی باشد می توانیم این گروه ها را طی چند ماه نابود کنیم، همانطور که از طریق توافق سیاسی می توانیم در این زمینه هماهنگ باشیم.

کد N1053436