حمله به رمادی به زودی از تمامی محورها آغاز می‌شود

تسنیم نوشت: رئیس ستاد کل ارتش عراق از حمله قریب الوقوع به الرمادی مرکز استان الانبار برای پاکسازی کامل آن از لوث داعش خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، سرتیپ ستاد عثمان الغانمی رئیس ستاد کل ارتش عراق امروز پنج شنبه از قریب الوقوع بودن اجرای مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر الرمادی مرکز استان الانبار در غرب این کشور از لوث تروریستهای داعشی خبر داد.

وی افزود: استان الانبار در آینده ای نزدیک شاهد کامل شدن صفحه سوم عملیات پاکسازی شهر الرمادی با یورش به مرکز این شهر از تمامی جهات و پاکسازی آن از لوث داعش خواهد بود.

غانمی اظهار داشت که با توجه به محاصره کامل الرمادی، صفحه دوم عملیات پاکسازی این شهر در شرف به اتمام رسیدن است.

رئیس ستاد کل ارتش عراق افزود: حمله به الرمادی مطابق اولویتهای مشخص شده از طریق بازپس گیری اهداف حیاتی و سپس آغاز عملیات پاکسازی کامل این شهر صورت می گیرد.

وی گفت که نیروهای پلیس محلی و نیروهای عشایری که تعداد آنان به 9 هزار نفر می رسد برای انجام این عملیات تجهیز شده اند.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار روز سه شنبه گذشته از ورود تجهیزات گسترده نظامی به مقر فرماندهی عملیات الانبار برای یورش به الرمادی طی روزهای آینده خبر داده بود.

الانبار بزرگترین استان عراق است که در غرب این کشور قرار دارد و شهر الرمادی مرکز آن است.

تروریست‌های داعش در پی تردیدها و مخالفت‌هایی که با حضور نیروهای مردمی می‌شد در 27 اردیبهشت گذشته الرمادی را به اشغال خود درآوردند.

عملیات آزادسازی الانبار برای آزادی مناطق باقی مانده از چندماه قبل آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

شهر الرمادی مرکز استان الانبار در غرب این کشور به‌ طور کامل به محاصره نیروهای عراقی در آمده است.

4949

کد N1053356