ظریف هفته آینده به پاکستان سفر می کند

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان از برنامه سفر هفته آتی 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلام ایران برای شرکت در کنفرانس 'روند استانبول-قلب آسیا' با محوریت کمک به حل مسایل افغانستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'قاضی خلیل الله' روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود اعلام کرد: تا به امروز وزیران امور خارجه ایران،چین، افغانستان و تاجیکستان تایید کرده اند که در کنفرانس روند 'استانبول-قلب آسیا' شرکت خواهند کرد. این کنفرانس روز چهارشنبه هفته آینده مصادف با 18 آذر ماه جاری در سطح وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان، برخی کشورهای منطقه ای و غیرمنطقه ای در اسلام آباد و با حضور نمایندگانی از نهادهای بین المللی برگزار خواهد شد.
از آنجا که دولت ترکیه در سال های گذشته مبتکر برگزاری این کنفرانس بوده است، نام آن به روند استانبول-قلب آسیا معروف شده است.
رسانه های پاکستان صبح امروز به نقل از برخی مقامات رسمی این کشور و بدون ذکر نام آنها نوشتند که خانم سوشما سوراج وزیر خارجه هند نیز برای شرکت در کنفرانس یاد شده به اسلام آباد سفر خواهد کرد.
با وجود اینکه برخی رسانه های پاکستان روز گذشته از قطعی شدن برنامه سفر اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان به اسلام اباد برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا خبر داده بودند، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز اعلام کرد که اسلام آباد همچنان منتظر دریافت پاسخ و تاییدیه رسمی کابل در خصوص سفر اشرف غنی به اسلام آباد است.

4949

کد N1053320