حمایت کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا از ماندن بشار اسد در قدرت

کاندیدای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: باقی ماندن بشار اسد در سوریه بیشتر امنیت آمریکا را تامین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تد کروز، کاندیدای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا که مورد حمایت حزب مشهور به تی‌پارتی است، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: در صورتی که حاکمان دیکتاتور سرنگون در کشورهایی نظیر عراق، مصر و لیبی سر کار بودند، جهان وضعیت بهتری داشت. آنها اگرچه علیه مردم خود جرایمی را مرتکب می‌شدند اما به جلوگیری از گسترش افراط‌گرایی خشونت‌آمیز کمک می‌کردند.

کروز خاطرنشان کرد: اگر شما یک حاکم باثبات را سرنگون کنید و یک کشور خاورمیانه‌ای را درگیر آشوب کرده و آن را تسلیم افراط‌گران رادیکال کنید این به آمریکا آسیب وارد خواهد کرد.

کروز گفت: اگر نوامبر آینده رئیس‌جمهور آمریکا شوم تغییر چشمگیری در تعامل کشور با جهان صورت می‌دهم.

او در عین حال سیاست خارجی باراک اوباما و وزیر خارجه سابقش یعنی هیلاری کلینتون را ضعیف، خطرناک و غیرموثر خواند.

وی همچنین متعهد شد که داعش را تضعیف نکند بلکه کاملا از بین ببرد و جلوی آنچه که تجاوزگری روسیه، چین و ایران علیه آمریکا خواند، بگیرد.

کروز مدعی شد: اگرچه بشار اسد فردی بد است اما حذف وی از قدرت وضعیت را برای منافع امنیت ملی آمریکا بدتر خواهد کرد.

وی همچنین اظهار کرد: تمایلی به اعزام نیروهای زمینی آمریکا به خاورمیانه نداشته و این مساله را که شکنجه ابزار مناسبی برای بازجویی است، نمی‌پذیرد.

کروز همچنین گفت: در صورت رسیدن به ریاست‌جمهوری یک هدف فراتر از همه هدف‌های دیگر خواهم داشت.

وی اظهار کرد: شغل اول یک فرمانده کل قوا حفظ امنیت کشورش است. این مسوولیت اول است.

همچنین این کاندیدای حزب جمهوری‌خواه از طرح‌های دولت اوباما برای استقرار نیروهای عملیات ویژه جدید در خاورمیانه انتقاد کرد.

انتهای پیام

کد N1053268