معاون اجرایی ارتش اعلام کرد:

آمادگی ارتش برای امدادرسانی به زائرین اربعین تا پایان صفر

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برپایی دو بیمارستان صحرایی مجهز 50 تخت خوابی در پایانه‌های مرزی مهران و چذابه به منظور خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی(ع) خبر داد و گفت: ارتش برای امداد رسانی به زائرین اربعین تا پایان صفر آمادگی دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیر سرتیپ محمودی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با ایام اربعین سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدلله الحسین(ع) با تشکیل قرارگاه اربعین و همکاری و هماهنگی با دیگر نهادهای مرتبط در راستای خدمت رسانی به زائرین، به تقویت همکاری خود با سایر ارگان‌ها پرداخت.

وی با بیان این‌که «علاوه بر پایانه‌های مرزی مهران و چذابه در مرز شلمچه نیز اقدام به برپایی فوریت های پزشکی امدادی نموده‌ایم»، افزود: تاکنون بیش از هزار نفر از زائرینی که نیاز به کمک امدادی و درمانی داشتند با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان های صحرایی ارتش تحت مداوا قرار گرفتند.

وی در ادامه با تشریح دیگر اقدامات ارتش در خصوص خدمات رسانی به زائرین گفت: با توجه به این‌که اغلب پادگان‌های ارتش در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه در مسیر زائرین قرار دارند؛ لذا فرماندهان و مسئولین حاضر در این مراکز با برپایی ایستگاه های صلواتی در مسیر زائرین از آنان پذیرایی و در صورت نیاز شرایط اسکان آنان را نیز فراهم می‌کنند.

رئیس قرارگاه اربعین ارتش با بیان این‌که «بحث امداد و خدمات‌رسانی ارتش به زائرین تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت»، افزود: ارتش نیز همانند دیگر سازمان‌ها به منظور تسهیل در برگشت زائرین ده‌ها دستگاه اتوبوس پیش‌بینی نموده که زائرین عزیر را تا نزدیک ترین شهرهای مرزی خواهند رساند و در این راستا نیز سرویس‌های بهداشتی، حمام صحرایی و ایستگاه‌های پذیرایی نیز پیش‌بینی شده است.

وی در پایان گفت: هوانیروز ارتش هم با اختصاص تیم های بالگردی، آماده خدمت رسانی به زائرین می باشد.

انتهای پیام

کد N1053184