گزارش خبرنگار اعزامی مهر به عراق؛

چمران: راهپیمایی اربعین حسینی برای رژیم صهیونیستی آزاردهنده است

سیاسی

رییس شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به آثار راهپیمایی اربعین حسینی از جمله انسجام اسلامی گفت: این حرکتهای مردمی، برای رژیم صهیونیستی بسیار آزاردهنده است.

مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به کربلای معلی، با اشاره مخاطرات پیش روی جهان اسلام از جمله فتنه گروههای تکفیری صهیونیستی، اظهار داشت: برای خنثی سازی این خطر و عبور از این خاکریز سخت، بهترین راه، رفتن به سمت حرکتهای مردمی است.

وی افزود: همانطور که انقلاب اسلامی ما بر مبنای یک حرکت الهی و مردمی به ثمر رسید و بعد از انقلاب نیز در طول دفاع مقدس، جنگ ما در برابر متحدان بین المللی صدام به طور مردمی اداره و پیروز شد، امروز نیز نیازمند حرکتهای مردمی برای مقابله با این توطءه ها هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یکی از برجسته ترین حرکتهای مردمی است که حول محور جهاد و شهادت و با رویکرد انسجام و اتحاد امت اسلامی برگزار می شود.

چمران با تاکید بر فراملی بودن راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، گفت: در جریان این راهپیمایی دیدم که گروهی از مسلمانان روسیه در این مراسم حضور یاقته اند؛ از کشوری که سالها تحت سیطره کمونیسم و تفکرات مارکسیستی بوده، امروز جمعی با کاروان و پرچم راه میفتند و در این مراسم شرکت می کنند و این می تواند مبنای یک اتحاد واقعی و قلبی و نه اتحاد صوری، باشد.

وی همچنین با اشاره به اتحاد آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با جهان اسلام و طراحی علیه امت اسلامی، اظهار داشت: آنها برای از هم گسستن امت اسلامی همیشه از راههای مختلف اقدام می کنند که مهمترین آن، اختلاف افکنی و تفرقه است.

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تاکید کرد: حرکتهایی از قبیل راهپیمایی حسینی برای رژیم صهیونیستی بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است و لذا چون نمی توانند مانع آن شوند، از راههای دیگر مثل تفرقه افکنی استفاده می کنند.

چمران خاطرنشان کرد: ایجاد گروههای تروریستی مثل داعش، در همین راستا بوده و یکی از اقدامات زیربنایی آنهاست که با رویکرد "نفوذ" و با نام مسلمانی، به مقابله با عالم اسلام آمده اند.

کد N1053158