آمریکا قصد اعزام حدود 100 نیروی عملیات ویژه به عراق را دارد

آمريكا

سخنگوی ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش اظهار کرد، احتمالا نیروهای عملیات ویژه جدیدی که این کشور قصد دارد در عراق مستقر کند متشکل از حدود 100 سرباز خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش اعلام کرد: نیروهای ویژه جدید آمریکا در عراق احتمالا متشکل از 100 سرباز و شاید تا حدی کمتر از آن است. در این نیرو پرسنل پشتیبانی اکثریت را داشته اما نیروهایی که دست به عملیات‌های تهاجمی می‌زنند تعداد بسیار کمی در حد یک عدد دو رقمی خواهند بود.

روز سه شنبه اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا استقرار نیروهای ویژه جدید آمریکا در عراق به بهانه مبارزه با داعش را در جریان نشست استماعی در کنگره آمریکا اعلام کرد.

یک مقام آمریکایی که نامش را فاش نساخت روز سه شنبه به رویترز اظهار کرد: مجموع تعداد سربازان این نیروها حدود 200 سرباز خواهد بود.

وارن خاطر نشان کرد، سقف تعداد نیروهای آمریکایی مجاز به عملیات در عراق که در حال حاضر 3550 تن است به میزان حدود 100 تن دیگر افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

کد N1053069