۰
عضو مجلس خبرگان:

اجتماع میلیونی زائران اربعین نماد اقتدار جهان اسلام است

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

یک عضو مجلس خبرگان با بیان این‌که «حرکت عظیم شیعیان در اربعین حسینی یک مانور سیاسی مذهبی در مقابل توطئه‌های دشمنان است»، گفت: اجتماع میلیونی زائران اربعین حسینی نماد اقتدار جهان اسلام و صلابت تشیع است.

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، با گرامیداشت فرا رسیدن اربعین اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یک حرکت بزرگ جهانی است و شور و اشتیاق میلیون‌ها زائر دل باخته را نشان می‌دهد.

وی افزود: حضور کشورهای اسلامی و امت بیدارشیعیان جهان در این راهپیمایی بزرگ، در واقع گویای وحدت و انسجام است و می‌تواند پیام همبستگی به مسلمانان در برابر استکبار و افکار انحرافی همچون سلفی و تکفیری بدهد.

وی اظهارکرد: در اربعین حسینی با این حرکت ارزشمند در واقع حیات دوباره شیعه و پیام عاشورا تجلی پیدا می‌کند در واقع پیاده‌روی و راهپیمایی اربعین، تجدید بیعت با سالار شیهدان است که حقانیت قیام امام حسین(ع) را فریاد می‌زند.

این عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: عاشقان و شیفتگان حسینی در این راهپیمایی با فریاد لبیک یا حسین(ع) در مسیری گام بر می‌دارند که به احیای نهضت حسینی و پاسداشت قیام عاشورا و یادآوری مصیبت‌های اهل بیت(ع) بعد از واقعه عاشورا منتهی می‌شود.

وی افزود: با برنامه‌های فرهنگی می‌توان به این حرکت جهانی سمت و سو داد و در جهت تبیین معارف اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت(ع) قدم برداشت.

وی اظهارکرد: با توجه به این‌که کشورهای منطقه با توطئه‌های استکبار جهانی گرفتار جریان تکفیری و داعش شده‌اند، راهپیمایی اربعین و حضور میلیونی مسلمانان می‌تواند تصویری از اتحاد و همبستگی میان مسلمانان را به دشمنان نشان دهد و لرزه بر اندام آن‌ها اندازد.

این عضو مجلس خبرگان گفت: امام حسین(ع) در حرکت خونین عاشورا در واقع در جهت هدایت امت اسلامی و از میان بردن جهل خون خود را فدا کرد و امروز وقتی برخی از کشورهای اسلامی دچار جهل و ضلالت شده‌اند این راهپیمایی عظیم می‌تواند در روشنگری قیام عاشورا و معرفی آن به مردم جهان تاثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: عاشقان و شیفتگان سید الشهدا در این مسیر باید با تهذیب نفس و تقوا رسالت واقعی سید الشهدا را به مردم جهان معرفی کنند و در این حرکت عظیم فریاد جلوگیری از تفرقه و دو دستگی سر دهند.

وی اظهار کرد: شور حسینی هیچگاه رنگ نمی‌بازد و می‌بینیم حتی از ادیان مختلف در این راهپیمایی حضور دارند و ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان می‌دهند ضمن این‌که این حرکت عظیم می‌تواند در منطقه یک حرکت بزرگ در جهت اتحاد و همبستگی باشد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.