نماینده مردم قاین:

دانشگاه علوم قرآنی در قاین راه‌اندازی می‌شود

قرآن کريم

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «قرآن می‌تواند برای جوامع بشری امروزی راه رستگاری باشد» گفت: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تلاش می‌شود تا قرآن در آموزش‌های مراکز مختلف کشور جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، جواد هروی در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، با تأکید بر گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح استان، اظهار کرد: مفتخریم شهرستان قاینات میزبان صاحبان اندیشه و خرد در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآنی است.

وی با بیان این‌که «کتاب قرآن علاوه بر این‌که کتاب فهم و تفکر است، کتاب آرامش نیز هست»، افزود: قرآن کریم در میان 6 هزار و 236 آیه خود رموز و شگفتی‌های عظیمی دارد.

وی با بیان این‌که «قرآن می‌تواند برای جوامع بشری امروزی راه رستگاری باشد»، ادامه داد: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تلاش می‌شود تا قرآن در آموزش‌های مراکز مختلف کشور جدی گرفته شود.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس تصریح کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری باید در مباحث آموزشی، پژوهشی و فناوری نگاه ویژه‌ای به قرآن شود؛ بنابراین این کتاب الهی را باید منتشر و توسعه داد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته یکی از اقدامات ارزنده‌ای که در قاین انجام شده، ایجاد چهار دانشگاه جدید و 50 رشته دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری بوده است. با تلاش مدیران زمینه راه‌اندازی دانشگاه علوم قرآنی نیز در شهرستان قاین فراهم شده و این دانشگاه بزودی به جمع دانشگاه‌های دیگر این شهرستان می‌پیوندد.

انتهای پیام

کد N1053001