بازدید غیرمنتظره پوتین از شبه‌جزیره کریمه

پوتين

رئیس‌جمهور روسیه به دنبال قطع شدن برق منطقه شبه‌جزیره کریمه در اثر خرابکاری علیه تاسیسات تامین برق این منطقه در شرق اوکراین سفری غیرمنتظره به این شبه‌جزیره داشت که در جریان آن یک پروژه جدید را برای تامین برق کریمه افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در جریان بازدید غیرمنتظره خود از شبه‌جزیره کریمه در روز چهارشنبه اقدام به افتتاح پروژه کابل زیردریایی به منظور تامین برق این شبه‌جزیره کرد.

این در حالی است که تا اواخر ماه نوامبر برق کریمه از سوی اوکراین تامین می‌شد اما این منطقه دو میلیون نفری در پی خرابکاری در چهار تاسیسات اصلی تامین برق این منطقه در اواخر ماه گذشته میلادی در اوکراین با قطعی برق مواجه شد.

روسلان بالبک، معاون نخست‌وزیر کریمه اظهار کرد: روز چهارشنبه پوتین به منطقه سیمفروپل رفته و اقدام به افتتاح فاز اول کابل تامین انرژی‌ای که برق کریمه را از روسیه تامین می‌کند، کرد.

وی افزود: انتظار می‌رود نخستین جریان برق از این طریق در تاریخ 20 دسامبر عملیاتی شود اما فعالیت‌ها برای این منظور تسریع شده است. این روز یک روز تاریخی برای کریمه بود که انرژی خود را از اوکراین مستقل ساخت.

بالبک خاطرنشان کرد: کابل‌های برقی که روسیه را به کریمه پیوند می‌دهند تا 15 دسامبر تکمیل شده و فعال خواهند بود.

همچنین خبرگزاری‌های روسیه گزارش دادند: پوتین به ساکنان کریمه هشدار داد که مشکلاتی در زمینه تامین انرژی همچنان ممکن است وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من امیدوار هستم به زودی فاز دوم این پروژه اجرا شود.

این پروژه هنوز تا تکمیل فاصله زیادی دارد اما من مطمئن هستم همه چیز سر موعد انجام خواهد شد.

هنوز هیچ‌کس مسوولیت انفجارهایی که منجر به قطعی برق کریمه شد را برعهده نگرفته است.

انتهای پیام

کد N1052970