سخنگوی ستاد مرکزی اربعین خبرداد:

بازگشت ۶۰۰ هزار زائر به کشور/ خدمات رسانی به زائران در جاده‌ها

سیاسی

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین از بازگشت ۶۰۰ هزار زائر به کشور خبر داد و گفت: تا شامگاه دیروز ۱۳۰ هزار ۱۴۲ نفر از مرز مهران ، ۴۰ هزار و ۹۱۸ نفر از مرز شلمچه و ۲۶ هزار و ۷۶ نفر از مرز چذابه به میهن بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با بازگشت ۱۹۷ هزار و ۱۳۶ نفر از زائران شرکت کننده در مراسم اربعین در کربلا به کشور طی روز گذشته، تعداد زائران ورودی به میهن اسلامی به ۵۹۹ هزار و ۳۵۱ نفر رسید.

وی با اعلام اینکه بیشترین میزان ورود زائران به داخل کشور از طریق مرزمهران صورت می گیرد اضافه کرد: تا شامگاه دیروز ۱۳۰ هزار ۱۴۲ نفر معادل ۶۶ درصد از مرز مهران ، ۴۰ هزار و ۹۱۸ نفر معادل ۲۱ درصد از مرز شلمچه و ۲۶ هزار و ۷۶ نفر معادل ۱۳ درصد از کل زائران از مرز چذابه به میهن بازگشتند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: دیروز ۳ هزار و۳۲۱ نفر ، شامل ۹۸ نفر از مرز مهران ۱۹۹۸ نفر از مرز چذابه و ۱۲۲۵ نفر از مرز شلمچه عازم عراق شدند و در مجموع آمار زائران خروجی از کشور به ۱ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۰۴ نفر رسیده است.

دین پرست با اشاره به وجود برخی مشکلات ترافیکی و سختی خروج خودروهای شخصی از توقفگاه ها بدلیل بارندگی های شدید دیروز گفت: فرمانداری دشت آزادگان با اختصاص چندین دستگاه تراکتور در حال کمک به صاحبان این خودروها برای خروج از توقفگاه هاست و در مرزهای ۳ گانه وسایط نقلیه عمومی برای انتقال زائران به داخل کشور موجود است.

وی با اشاره به افزایش حجم ورود زائران به داخل کشور گفت: ماموران پلیس راهور بویژه درمحورهای مواصلاتی در مهران و سطح استان ایلام با هدایت خودروها سعی در کاهش بار ترافیکی این منطقه را دارند و موکب های مستقر در این مناطق همچنان به خدمت رسانی در زمینه تامین غذا و محل اسکان موقت زائران ادامه می دهند.

کد N1052965

خواندنی از سراسر وب