وال استریت جورنال: لغو تحریم های ایران با مشکل رو به رو نمی شود

ایرنا نوشت: در پی ارائه گزارش مهم مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام درباره PMD، روزنامه وال استریت جورنال به نقل از مقام های آمریکایی تاکید کرد که هرگونه یافته های آژانس لغو تحریم ها علیه ایران را با مشکل رو به رو نمی کند.

گزارش مدیر کل آژانس در خصوص مبحث ادعایی «ابعاد نظامی احتمالی» (PMD) برنامه هسته ای ایران که مقام های جمهوری اسلامی ایران از آن به عنوان موضوعات گذشته و حال (PPI) یاد می کنند، روز چهارشنبه به شورای حکام آژانس ارائه شد.
هر چند این گزارش محرمانه است اما بنا بر سنت همیشگی بلافاصله پس از انتشار ، منابع خبری غربی با رویکرد خاص خود بخش هایی از این گزارش را منتشر کردند.
به گزارش وال استریت جورنال ، آژانس در عین حال گفته است که پس از پنج ماه تحقیقات به این نتیجه رسیده که پس از سال 2009 «شواهد معتبری» از فعالیت های مرتبط با سلاح هسته ای در ایران وجود نداشته است.
این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که بعید است این یافته های آژانس لغو تحریم ها علیه ایران را با مشکل رو به رو کند.
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: آژانس در گزارشی محرمانه که نسخه ای از آن در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت،گفته است که یک رشته فعالیت هایی نظامی در ایران پیش از پایان سال 2003 به شکل یک تلاش هماهنگ صورت گرفته است.
به گزارش رویترز ، آژانس گفته که این فعالیت ها از مطالعات علمی و امکان سنجی فراتر نرفته است.

4949

کد N1052708

خواندنی از سراسر وب