۰
گزارش خبرنگار مهر از کربلا؛

حس امنیتی که نبود، امنیت و حس امنیتی که موج می زند...

  • ۶۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

از لطف و عنایت معصومین علیهم السلام به امت اسلام که بگذریم، شیرمردانی جان بر کف که به دنبال «شهادت» کوه ها و دشت ها را پیموده اند در تامین این امنیت و آرامش مثال زدنی نقشی به سزا داشته اند.

خبرنگار مهر ـ کربلای معلی: این روزها به واسطه اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان این قطعه از زمین ـ کربلا ـ همچون گوهری در میان سیل عظیم دوستداران خاندان اهل بیت (ع) نور افشانی می کند و شیفتگان اباعبدالله الحسین در این کنگره جهانی سر از پا نمی شناسند.

با زوار اربعین ـ که هر یک از نقطه ای از این عالم خود را به کربلا رسانده اند ـ صحبت که می کنی انگار به امن ترین نقطه عالم پناه آورده اند و این در حالی است که همگان می دانند به واسطه جنگ نیابتی نظام سلطه علیه مسلمانان، منطقه خاورمیانه به طور عام و سرزمین عراق به طور خاص در آتش کینه توزی ها و جهالت جماعتی تحمیق شده می سوزد.

از لطف و عنایت معصومین علیهم السلام به امت اسلام که بگذریم، شیرمردانی جان بر کف که به دنبال «شهادت» کوه ها و دشت ها را پیموده اند در تامین این امنیت و آرامش مثال زدنی نقشی به سزا داشته اند. این مسئله البته از نگاه هیچ یک از زائرین اربعین پنهان نیست و همه به آن اذعان دارند.

لازم نیست راه دوری برویم، همین سال گذشته که مرحمت ارباب شامل حالم شده و در چنین روزهایی در این سرزمین حضور داشتم به روشنی می دیدم که چنین حسی در میان زائران نیست، حتی بارها صدای تیراندازی ها از اطراف شهر به گوش می رسید و زوار حرمین شریفین کربلا اگرچه باکی نداشتند اما به قول معروف خیالشان از بابت امنیت راحت نبود، امسال اما این چنین نیست و احساس امنیت در چشمان شیعیان آل الله(ع) و زواراربعین موج می زند، چه، امنیت نیم بند چند سال گذشته الان جای خود را به امنیتی کامل و بالاتر از آن احساسی سرشار از امنیت و آرامش داده است.

در این میان اما؛ پای گپ و گفت های دوستانه با زوار اربعین ـ چه ایرانی چه غیر ایرانی ـ که می نشینی نام چند نفر را بیش از هر کسی می شنوی، نام کسانی که مردم آنان را موثرترین افراد در تامین این امنیت می دانند و دائم صحت و سلامتشان را از خدا می خواهند. این نام های آشنا کسانی نیستند جز «حاج قاسم سلیمانی»، «هادی العامری» و...

امشب در کربلا شب اربعین است و فردا در این نقطه از کره خاکی قیامتی بر پاست، قیامتی که سرشار از نشانه هایی است برای دشمنان آل الله(ع)...   

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.