مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

پیاده‌روی اربعین مانور بزرگ شیعیان برای اثبات وحدت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی مانور بزرگ شیعیان برای اثبات وحدت و انسجام به عالمیان به ویژه مستکبران است.

حجت‌الاسلام علی نعمت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، در رابطه با پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار کرد: عظیم‌ترین جلوه پیاده روی اربعین حسینی وحدت و انسجام مسلمانان جهان با یکدیگر است.

وی افزود: شیعیان اسلام در حرکتی باورمندانه در اربعین حسینی عظمت اربعین و قیام عاشور را که در نوع خود بی‌نظیر است به جهانیان نشان می‌دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تفکر شیعی که بر اساس تفکر حسینی و اندیشه مهدوی بنا شده است باید توسط مسلمانان در جایی خود را نمایان‌گر کند.

نعمت‌اللهی اظهار کرد: تجمع مسلمانان در اربعین حسینی دارای ابعاد نافذی است که بُعد اعتقادی و سیاسی بارزترین آن‌هاست که دنیا این پیام را خوبی درک می‌کند چراکه تفکری که ریشه در قیام عاشور دارد شکست ناپذیر است.

وی با بیان این‌که «تجمع اربعین حسینی یک حرکتی مطلوب در راستای قدرت نمایی در برابر ظالمان است» تصریح کرد: دشمنان و مستکبران وقتی انسجام و وحدت مسلمانان را مشاهده کند، از ضربه زدن به بطن اسلام مایوس خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به ماندگاری اربعین حسینی در تاریخ اضافه کرد: ماهیت عاشورا 100 درصد الهی و خدایی است و هیچ گونه شائبه دنیوی در آن جایی نداشته و امام حسین(ع) با تحمل سختی و دشواری‌های بسیار رسالت خویش را انجام داد.

انتهای پیام

کد N1052207