نماینده بیرجند:

پیاده‌روی اربعین، همبستگی مسلمانان را در برابر تروریست‌ها نشان می‌دهد

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی گفت: پیاده‌روی عظیم ۲۰ میلیونی برای اربعین حسینی اقتدار و همبستگی مسلمانان در برابر تروریست‌ها را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام سیدمحمد باقرعبادی در مراسم عزاداری اربعین حسینی در بیرجند، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: اسلام یک مکتبی است که برای سعادت دینی و آخرت بشریت برنامه دارد.

وی با بیان این‌که «اسلام کامل‌ترین دین است» ادامه داد: زیرا نه تنها در راستای ارتباط با خدا و انسان‌ها برنامه داشته، بلکه در ارتباط با حیوانات، جانداران، محیط زیست و طبیعت هم برنامه دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «امام حسین(ع) جان خود را فدای اسلام کرد» افزود: اسلام هزار و ۴۰۰ سال قبل در زمینه ارتباط انسان با سایر مخلوقات سخن گفته است این در حالی است که امروز بشریت به دنبال آن است.

عبادی تصریح کرد: امروز عده‌ای به دنبال ایجاد انجمن دفاع از حیوانات هستند و این در حالی است که اسلام در کتاب‌های توضیح المسائل شکار حیوانات را حرام می‌داند و تأکید بر حفظ و سالم نگه داشتن محیط زیست دارد.

عبادی ادامه داد: اسلام هرچه که سبب آسیب شود، را منع کرده و هرچه که سبب انسجام، همبستگی، وحدت و همدلی می‌شود، را رواج می‌دهد و در این راستا برخی از امور را واجب و اموری دیگر را تأکید و توصیه می‌کند و هیچگاه اسلام جامعه از هم گسسته را ترویج نمی‌دهد.

وی با اشاره به این‌که «در زندگی امروزه اضطراب‌ها بسیار زیاد است» افزود: ازدواج‌های سفید که در کشورهای غربی امری بسیار عادی تلقی می‌شود، افسردگی، اضطراب را به وجود می‌آورد و اسلام سبک زندگی اسلامی، پیوستگی، همدلی و تحمل خلق و خوی همسرداری را توصیه می‌کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «بیشترین ظلم بر زنان جوامع غربی می‌شود» گفت: دین اسلام تنها دین کاملی است که هم برای سعادت دنیوی و اخروی بشریت برنامه‌ریزی و همه امور را ساماندهی می‌کند.

عبادی از کاروان‌های پیاده عازم کربلا یاد کرد و افزود: پیاده روی عظیم ۲۰ میلیونی برای اربعین حسینی اقتدار مسلمانان در برابر تروریست‌ها را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: به درستی امام صادق (ع) فرمود؛ "هر کسی که برای امام حسین(ع) اشک بریزد، گناهان او بخشیده می‌شود".

انتهای پیام

کد N1052181