جعفر نمر: روحیه برادرم بسیار بالاست

سیاسی

برادر نمر باقر النمر،روحانی برجسته عربستانی محکوم به اعدام بعد از دیدار با وی در زندان از روحیه بالای برادرش با وجود احتمال اجرای حکم اعدامش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جعفر النمر برادر نمر باقر النمر، روحانی برجسته عربستانی بعد از دیدار با وی در زندان الحائر در ریاض اظهار داشت که با وجود گزارش‌های منتشر شده در خصوص احتمال اجرای حکم اعدام وی اما روحیه نمر بسیار بالاست .حال او خوب است بسیار خوب . او در سلامت به سر می‌برد و آماده هرچیزی حتی مرگ است.

پیشتر دادگاه کیفری حکم اعدام النمر را صادر و دادگاه عالی بعد از یک سال آن را تصویب کرد. بعد از تصویب حکم در دادگاه عالی ملک سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان مکلف است در مورد آن تصمیم گیری کند یا این حکم را اجرا و یا به تعلیق درآورد.

مقامات سعودی نمر را به رهبری تظاهرات در منطقه الشرقیه که اکثریت آن را شیعیان تشکیل می‌دهند متهم می‌کنند.

النمر در ژوئیه 2012 به دنبال رهبری اعتراضات علیه مقامات سعودی در منطقه القطیف بازداشت شد. سازمان عفو بین الملل نیز پیشتر در گزارشی به نقل از رسانه‌های عربستان اظهار داشت که حکم اعدام قرار است علیه 50 تن از جمله فعالان بارز شیعه در این کشور اجرا شود .

در همین راستا جعفر النمر اظهار داشت که برادرش به گزارش‌های منتشر شده در خصوص وی اهمیت بسیاری نمی‌دهد اما خانواده‌اش بسیار نگران هستند.

انتهای پیام

کد N1052176