جهانگیری در جلسه ستاد اربعین تاکید کرد

ضرورت برنامه‌ریزی مناسب برای تسهیل در بازگشت زائران حسینی

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

معاون اول رئیس‌جمهور از همه دست‌اندرکاران ستاد اربعین خواست تا با مهیا کردن امکانات و اتخاذ تدابیر لازم، بهترین شرایط برای بازگشت آسان و بدون مشکل زائران به کشور را فراهم کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسحاق جهانگیری شامگاه سه‌شنبه در جمع رئیس و اعضای ستاد اربعین و نیز استاندار و مسئولان استان خوزستان اظهار کرد: در دیداری که با مردم در مرز زمینی شلمچه داشتم شاهد رضایت آنها از امکانات موجود برای سفر به عتبات عالیات بودم و اینکه در فرصتی کوتاه چنین تسهیلاتی برای مردم فراهم شده، قابل ستایش است.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به رضایت مردم از تمهیدات انجام شده برای سفر به عتبات عالیات گفت: عملکرد ستاد اربعین که امسال به پیشنهاد دولت و با موافقت مقام معظم رهبری شکل گرفت و ریاست آن به وزیر کشور واگذار شد، عملکردی ارزشمند بود و لازم است این ستاد برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به زائران در سال‌های بعد نیز برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به حضور پر شور مردم برای خدمت به زائران تصریح کرد: بدون تردید اجر کسانی که این روزها به عاشقان اباعبدالله (ع) خدمت رسانی و رضایت آنها را فراهم می‌کنند با آن بزرگوار است.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده توسط مسئولان درباره اتصال راه آهن خرمشهر به بصره، راه سازی و فراهم کردن زیرساخت‌ها در مرزهای شلمچه و چزابه به منظور عبور بیش از 600 هزار زائر، دستوراتی برای تکمیل این طرح‌ها صادر کرد.

وی همچنین از وزیر کشور خواست تا با بررسی دقیق تعداد زائران و نحوه تردد آنها از مرزهای مختلف کشور، برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای سال‌های آینده انجام دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به میزان صادرات از پایانه گمرکی شلمچه نیز اشاره کرد و گفت: تکمیل این پایانه موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه خواهد بود.

جهانگیری ادامه داد: مردم خرمشهر و آبادان حق بزرگی بر گردن همه کشور دارند و نباید مردم این شهرها با مشکلاتی نظیر کمبود آب شرب، مشکل فاضلاب و فقدان فرصت‌های شغلی دست و پنجه نرم کنند.

وی با تاکید بر ضرورت لایروبی اروند رود و فعال شدن ظرفیت‌های بالقوه استان خوزستان در حوزه کشاورزی گفت: استان خوزستان استعداد تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین استان‌های توسعه‌ای کشور را دارد و ایجاد منطقه آزاد اروند باید باعث توسعه شهرهای خرمشهر و آبادان شود.

در این جلسه که وزیر کشور نیز حضور داشت، هر یک از اعضا گزارشی از اقدامات انجام شده برای ارائه تسهیلات به زائران و نیازها و مطالبات برای انجام هرچه بهتر این کنگره عظیم مذهبی در سال‌های بعد ارائه کردند.

همچنین استاندار خوزستان و فرمانداران شهرهای خرمشهر و آبادان گزارشی درباره رشد و توسعه و نیازهای این مناطق ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N1052025