اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت اربعین حسینی

امام حسين ع ,سازمان تبليغات,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت اربعین حسینی، با صدور اطلاعیه‌ای بر گرامیداشت ارزش‌های والای این ایثار بزرگ تاریخ و اهداف نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) تأکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این اطلاعیه آمده است:

«ان‌الحسین مصباح‌الهدی و سفینة النجاه

اربعین حسینی پیام‌آور رشادت‌های حماسه‌سازان کربلا و تداوم نهضت عاشوراست. هرگاه که خونی در راه احیای حق بر زمین ریخته می‌شود، شجره طیبه اسلام پربارتر می‌شود، حال که پس از چهارده قرن به واقعه سال ۶۱ هجری می‌نگریم، عظمت تأثیرگذاری این حماسه بزرگ و اثرگذاری آن بر جهان پر هیاهوی معاصر بیش از پیش رخ می‌نمایاند.

در روزگاری که مجاهدان مسلمان همچنان راه اسلام و تشیع را با پیروی از سید و سالار شهیدان با خون خویش استوار می‌کنند، بر سایر مسلمانان فریضه است که ضمن برپایی مراسم‌های سوگواری، از متن این قیام بزرگ که اربعین بیانگر اوج آن است، به معارف حقیقی‌اش نیز بپردازند.

سازمان تبلیغات اسلامی نیز همچون گذشته با انجام پشتیبانی‌های ستادی، سوگواری شیعیان در ایام اربعین حسینی (علیه‌السلام) از بیستم صفر تا ۳۰ صفر مصادف با شهادت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام) را ارج می‌نهد.

اربعین که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسول‌الله (صلی‌الله علیه و آله) است به عموم هموطنان، آزادگان و دوستداران حق و فضیلت‌های ناب انسانی تسلیت باد.»

انتهای پیام

کد N1051988