سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا:

پیاده‌روی در مراسم اربعین نشانگر همبستگی اسلامی است

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

یک عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس با تأکید بر اینکه پیاده‌روی مردم در مراسم اربعین نشان دهنده همبستگی اسلامی در جهان اسلام است، گفت: با استفاده از این همبستگی می‌توان بسیاری از مشکلات جهان اسلام بخصوص مقابله با تفرقه و اختلاف را حل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه پیام اول پیاده‌روی اربعین اوج عشق و ارادت شیعیان، مسلمانان و حتی غیرمسلمانان به اهل بیت (ع) است، گفت: این اقیانوس جوشان نشان دهنده آن است که منبع لایزال اهل بیت عصمت‌ و طهارت پیوسته در تاریخ نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی افزود: امروز در دنیا هیچ قدرتی نمی‌تواند این موج انسانی را به راه اندازد و تنها قدرت اهل بیت است که همچون معجزه‌ای این حد از انسان‌ها را پیاده روانه کربلا کرده است.

به گفته سلیمی در شرایط پیچیده فعلی دنیا و علیرغم تبلیغات گسترده علیه شیعیان و ایجاد تفرقه در جهان اسلام راهپیمایی و پیاده‌روی مردم در مراسم اربعین نشان دهنده همبستگی اسلامی در جهان اسلام است.

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: این راهپیمایی این پیام را به دنیا مخابره می‌کند که با انفجار و کشت و کشتار و لبه تیز شمشیر نمی‌توانند دل‌ها را تصرف کنند و مردم با معنویت، صداقت و پاکی از خشونت‌هایی که امروز توسط استکبار جهانی مدیریت می‌شود بیزارند.

سلیمی با بیان اینکه پیام دیگر پیاده‌روی مردم در مراسم اربعین پایان ناپذیر بودن ذخایر کشورهای اسلامی است، گفت: از این ذخایر می‌توان برای حل مشکلات جهان اسلام استفاده کرد به طوری که اگر این موج انسانی در اتفاقات منطقه متمرکز شود می‌تواند مشکلات جهان اسلام را حل کند.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل جهان اسلام تفرقه و اختلاف است، گفت: مردم با این راهپیمایی می‌گویند « ای مسلمانان، واعتصموا بحبل‌الله». امروز رژیم صهیونیستی غده سرطانی در کالبد جهان اسلام است که راهپیمایان در کربلا این پیام را می‌دهند که باید برای رفع آن دست به دست هم دهیم.

این نماینده مجلس افزود: در شرایطی که امروز تروریسم و خشونت در اقصی نقاط دنیا وجود دارد این راهپیمایی پیام صلح، مودت و دوستی را به همه می‌دهد بنابراین، امروز جوامع بشری باید با درس از این راهپیمایی دوباره به معنویت برگردند و بدانند که با معنویت می‌توانند از بسیاری از اتفاقات مصون بمانند.

وی در پایان گفت که پیاده‌روی مردم برای حضور در مراسم اربعین واقعه‌ای بی نظیر و معجزه‌ای در عصر حاضر است. اتفاقی درس‌آموز و حاوی نکات بسیاری که ان‌شاءالله همه بتوانند از انوار آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

کد N1051936