ولایتی در تجمع العلماالمسلمین در لبنان:

صدور حکم اعدام شیخ نمر از سوی عربستان محکوم است

سیاسی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: اقدام دولت سعودی در ارتباط با صدور احکام غیرعادلانه و غیر منطقی و اعدام برای علما از جمله شیخ نمر محکوم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل روز سه شنبه و در پایان سفر به سوریه و لبنان در اجلاس تجمع العلما المسلمین در لبنان با حضور تعدادی از علما شیعه وسنی شرکت و در خصوص موضوعات منطقه و نقشه‌های شوم دشمنان در حمایت از جریانات افراطی و تکفیری مطالبی را مطرح کرد.

ولایتی در این مراسم با عنایت به ضرورت وحدت میان مسلمانان و توجه به احکام اصیل و ارزش‌های والای الهی گفت: نقش علمای دینی و چنین مجموعه ای در معرفی جنایات تروریست‌ها و جریانات افراطی و تکفیری در منطقه بسیار مهم است که به نام دین برعلیه مردم مظلوم و بیگناه حتی از دیگر ادیان به اسم اسلام و دولت اسلامی جنایت می‌کنند و غربی‌ها هم با علاقه در رسانه‌های خود این جنایات را برای معرفی چهره ای خشن از اسلام نشان می‌دهند و از آنان در این جهت حمایت می‌کنند.

وی تأکید کرد: اقدام دولت سعودی در ارتباط با صدور احکام غیرعادلانه و غیر منطقی و اعدام برای علما و از جمله شیخ نمر محکوم است و باید علما اسلامی این اقدام را محکوم کنند و شیخ نمر هم از بند خلاصی یابد.

در پایان این اجلاس نشان و نماد مرکز تجمع العلما المسلمین در لبنان به ولایتی اهدا شد.

کد N1051758