باهنر: نامه رهبری اسلام را به اوج برد

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رهبری جوانان اروپا را به ارتباط فرهنگ‌های اصیل دعوت و اعلام کردند که درد مشترک ما و شما، تروریسم است به طوری‌که با این نامه اسلام را به اوج بردند، هرچند اسلام در قبل هم در اوج بود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، محمد رضا باهنر در مراسم گرامیداشت هفتاد و هشمین سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس در کاشمر با بیان اینکه در گذشته به طور میانگین هر سال یک انتخابات در کشور برگزار می‌شد که با تدابیر اتخاذ شده مقرر گردید هر دو سال، دو انتخابات با یکدیگر برگزار شود، اظهار کرد: اگرچه انتخابات شوراهای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری هر کدام کارکرد خاص خود را دارند، اما در انتخابات قبلی متاسفانه شوراها تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفتند و به حاشیه رفتند.

وی با بیان این‌که هرچند تطبیق دو انتخابات منافع خوبی اما ایراداتی هم درپی دارد، گفت: در سال ۹۲ از انتخابات شوراها غفلت شد که این بی‌توجهی موجب شد ترکیب شورا در کشور به‌نحوی مطلوب از کار در نیاید.

باهنر با اشاره به اینکه نوع عملکرد چهارساله رییس جمهور قبلی با هم متفاوت بود به طوری‌که این تفاوت‌ها تا عمق خانه، اجتماع، دانشگاه و روابط خارجی، قیمت‌ها و ... تاثیر گذار بود، عنوان کرد: مردم ایران باور دارند انتخابات در سرنوشت‌شان به شدت تاثیرگذار است.

وی اظهار کرد: دو انتخابات امسال هم کارکردهای متفاوت خود را دارند، به طوری‌که کارکرد مجلس خبرگان رهبری با مجلس شوراهای اسلامی کاملا متفاوتی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری، پشتوانه ولایت فقیه است، افزود: ایران منشاء انقلاب، مجاهدت و دفاع از اسلام ناب است که در آن انواع قومیت‌ها، مذاهب و ادیان وجود دارد.

باهنر با بیان اینکه ایران در بین کشورهایی که بی‌ثباتی در آن‌ها موج می‌زند، به یک جزیره باثبات تبدیل شده‌است، گفت: بسیاری از این مشکلات موجود در منطقه به صهیونیسم برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اگر می‌توانستند بدون شک همانگونه که در اروپا بمب‌هایی منفجر کردند در ایران این گونه اقدامات را انجام می‌دادند، تصریح کرد: اما به برکت نیروهای گمنام می‌بینیم تاکنون به اهداف خود نرسیده‌اند، این از نتایج انسجام ملی پیرامون ولایت فقیه است.

وی با اشاره به کارکردهای متفاوت این دو انتخابات، از مسئولان خواست تا اجازه ندهند دو انتخابات تحت ثاثیر هم قرار گیرند، به طوری که حساسیت یکی موجب غفلت از دیگری نشود.

باهنر در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید مدرس گفت: گردش زمان موجب شد امروز سالگرد شهادت شهید مدرس با شب اربعین مصادف شود .

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌مندی همه از جلسات روضه و عزاداری گفت: سالگرد شهید مدرس بهانه‌ای برای مرور عملکرد مجلسیان و مسئولان نظام است.

نائب ر ئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم از این مراسمات چیزی به اندوخته‌ها و علم خود اضافه کنیم و در مرحله بعد تلاش و مجاهدت کنیم تا آنها را به عمل برسانیم.

باهنر با اشاره به اینکه شهید مدرس یک جمله بسیار به‌یاد ماندنی دارد که پایه و اساس اصول انقلاب اسلامی است و آن «سیاست ما عین دیانت و دیانت ما عین ماست» اظهار کرد: امام خمینی(ره) تحت تاثیر این تفکر قرار گرفتند و نهضت عظیم اسلام و انقلاب را رهبری کردند و با عمق وجود به بصیرت رسیدند که دشمن و دوست را به موقع می‌شناسند و زمان‌شناس هستند و باور دارند عالم محضر خداست، زیرا تا زمانی که به این باور نرسیم تا یک مومن مخلص شدن فاصله داریم.

وی اظهار کرد: کسی که باور داشته باشد در محضر خدا نباید معصیت کند مانند شهید مدرس و امام(ره) می شود. هنوز فاصله بسیار زیادی داریم تا بتوانیم برروی تفکرات شهید مدرس تفکراتی که از اسلام ناب نشات گرفته کار کنیم.

باهنر با اشاره به ایام هفته بسیج گفت: زمانی امام(ره) دستور تشکیل لشکر 20 میلیونی بسیج را صادر کردند که هنوز خبری از جنگ نبود، اما عمق بصیرت، دور اندیشی، زکاوت و وصل به خدا، موجب شد امام(ره) در آذر سال 58 دستور صدور فرمان بسیج 20میلیونی را صادر کند و امروز بسیج به عنوان یک بازوی توانمند مقتدر آموزش دیده، مخلص، همراه با امت و پیام‌آور مهربانی و عشق به انسان‌ها و نیز پیام‌آور مکتبی شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسیج با چند سطر که امام(ره) نوشتند تشکیل و امید جهان اسلام شد و به سرعت رشد کرد، حتی در سوریه و عراق مدیرت و تفکر بسیجی رشد پیدا کرد و جلو می‌رود.

وی گفت: وقتی انقلاب در ایران شکل گرفت همه گفتند زلزله‌ای در گوشه‌ای از دنیا شکل گرفته که آتش آن دامنه استکبار را سال‌ها خواهد گرفت.

باهنر یادآورشد: رهبری جوانان اروپا را به ارتباط فرهنگ‌های اصیل دعوت و اعلام کردند که درد مشترک ما و شما، تروریسم است به طوری‌که با این نامه اسلام را به اوج برد، هرچند اسلام در قبل هم در اوج بود .

وی با اشاره به اینکه مدرس درگیر با یک رژیم قلدر بود اما مدرس در 80 سال قبل اعلام کرد اسلام با ترور مخالف است؛گفت: مدرس بی‌اطلاع نبود این قلدر خونش را به زمین می ریزد اما او به دنبال تبیین اسلام ناب بود اسلامی که مدرس و امام(ره) و رهبری می شناسد با ترور مخالف است و این اسلام را امام به اوج رساند هرچند که دشمن و در راس آن آمریکا، همه راه‌ها را رفته اند تا اسلام را محدود کنند.

باهنر بیان کرد: دلارهای عربستان و بی تدبیری برای در اختیار گذاشتن امکانات و ساماندهی آمریکا جمع شدند و طالبان و القاعده را تاسیس کردند تا اسلام را بدنام و خشن معرفی کنند و ترورهای داعش را نمونه اسلام بدانند.

وی آل سعود را به عنوان بزرگترین مصیبت جهان اسلام دانست و گفت: دشمن تلاش می کند اسلام را به قبل از دوران پیروزی انقلاب برگرداند اما این نسل کار استکبار و صهیونیسم و زباله های دست ساز استکبار را تمام می کند و جهان اسلام و بشریت را برای ظهور امام زمان آماده می کند.

وی گفت: وهابی‌ها امروز بلای جهان اسلام شده‌اند و با تحریک آمریکا و صهیونیست‌ها به جان مردم مسلمان و انقلابی افتاده اند بدین ترتیب دشمنان اسلام می خواهند مسلمانان را خود کشورهای مسلمان از بین ببرند.

انتهای پیام

کد N1051720