آیت‌الله نوری‌همدانی:

جمهوری اسلامی بر پایه تدین مردم به اسلام طلوع کرد

آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله العظمی نوری همدانی طلوع جمهوری اسلامی را بر پایه تدین مردم به اسلام دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کردستان، آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی امروز در قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان، اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم بازخوانی انقلاب و تاریخ است.

وی با اشاره به حکومت قدرت‌های شرق و غرب بر جهان در گذشته، افزود: دو اردوگاه سوسیالیسم و کاپیتالیسم به گونه‌ ظالمانه‌ای در دنیا حکومت می‌کردند که اگر کسی می خواست کاری را انجام دهد مجبور بود در مقابل آنها گردن خم کند.

این مرجع عالیقدر تشیع بیان کرد: این اردوگاه‌ها، اسلام را منزوی و با به وجود آوردن تهاجم فرهنگی، اقتصادی، نظامی و سیاسی اسلام را به حاشیه برده بودند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه تدین مردم به اسلام طلوع کرد، بیان کرد: در جنگ دو مقوله مهم مورد بررسی است که آیا رسالت رزمی و ابزار جنگی مهم است یا ایمان قوی.

نوری همدانی به قدرت نظامی و دفاعی کشور تاکید کرد و گفت: قرآن کریم اهمیت خاصی به صنایع نظامی و رشد آنها داده، ولی تنها با ابزار جنگی نمی‌توان پیروز شد بلکه باید در کنار آن ایمان قوی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ترس از مرگ، اسلام را ضعیف می کند و باید با ایمان قوی این ترس را دور کنیم و در عرصه شهادت خود را آماده کنیم.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه به جنگ 33 روزه لبنان اشاره و عنوان کرد: در این جنگ اسرائیل ظالم، ابزارهای جنگی پیشرفته‌ای را در مقابل مردم لبنان به کار گرفت و تنها چیزی که نتوانست آنها را به پیروزی برساند ایمان قوی و هراس نداشتن از مرگ آن ملت بود.

وی قدرت و توان رزمی را در نتیجه ایمان و اعتقاد دانست و اظهار کرد: فرهنگ دینی آنقدر به ما قدرت بخشیده است که در راه شهادت می توانیم گام برداریم.

نوری همدانی با تاکید بر اینکه جهاد باید زیر نظر پیامبر، امام یا قائم مقام امام باشد، خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران سه رکن اصلی که شامل اسلام ناب محمدی، مردم و ولایت فقیه است مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N1051465