عضو بنیاد امید ایرانیان:

نامه رهبری پدیده داعش را حاصل نرم‌افزار فرهنگی غرب معرفی کرده است

سیاسی

عضو بنیاد امید ایرانیان گفت: نامه رهبری به جوانان این نکته را منتقل ‌می‌کند که مهمترین دلیل ظهور جریانات انحرافی همانند داعش، نگاه تخریبی، تحقیرآمیز و تدریجی نرم‌افزاری فرهنگی سلطه غرب است.

حسن رسولی عضو بنیاد امید ایرانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی، اظهار کرد: با توجه به حرکات سال‌های اخیر گروه داعش که موجب ایراد لطمات جدی به چهره و اعتبار مسلمانان در سطح افکار عمومی شده است، نامه دوم مقام معظم رهبری در شرایط کنونی نه به دولت‌های غربی بلکه به مردم و به ویژه قشر جوان آرمانگرا ارسال شد.

وی افزود: هدف اول این نامه این است که از ساحت اسلام رحمانی و جامعه کثیر مسلمانان دنیا اعاده حیثیت شود و دوم اینکه از موضع یک فقیه برجسته و رهبر سیاسی مذهبی یک کشور اسلامی و شیعی به مخاطبین این نکته را منتقل کنند که مهمترین دلایل بروز و ظهور جریانات انحرافی همانند داعش، نگاه تخریبی، تحقیرآمیز و تدریجی نرم‌افزاری فرهنگی سلطه غرب است.

رسولی تصریح کرد: البته بهره‌برداری‌های مقطعی سرویس‌های اطلاعاتی غربی و برخی از دولت‌ها که از جریان داعش برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت در گذشته استفاده می‌کردند نیز حائز توجه است.

عضو بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: غربی‌ها در ابتدای بروز این بحران‌ها در منطقه، به هشدارهای مسئولان جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه این آتش روزی دامان خود غرب را خواهد گرفت، توجه نکردند.

وی اظهار کرد: نامه مقام معظم رهبری در عین حال در متن و بطن خود حامل این پیام است که جمهوری اسلامی که تنها نظام اسلامی سازگار با مقتضیات مردمسالاری زمان خویش است، بلکه با تکیه بر سرمایه‌های دینی، مذهبی، انقلابی و سیاسی خویش می‌تواند در دنیای اسلام با تکیه بر اجتهاد زنده فقه شیعه سازگاری بین دین و سیاست را فراهم کند و در عین حال در منطقه و جهان به عنوان یک مدل و دکترین قابل اعتنا مطرح باشد.

رسولی گفت: در سایه این نظام، متدینین با استفاده از فضای عمومی ایجاد شده از این سیستم حکومتی، می‌توانند از نعمت امنیت، آرامش و آسایش برای انجام فرایض دینی بهره‌مند شده و در عین حال از بروز و ظهور جریانات تند و تقویت‌کننده تروریسم جلوگیری شود.

این فعال اصلاح‌طلب تاکید کرد: ما در سال‌های ابتدایی پس از انقلاب اسلامی شاهد گروه‌هایی از جنس فرقان، مجاهدین خلق و منافقین بودیم ولی خوشبختانه ظرف سه دهه اخیر می‌توانیم از این حیث ادعا کنیم که این نظام با فلسفه فکری و سیاسی که پشتوانه آن است، در مقایسه با سایر مدل‌های مورد حمایت غرب در منطقه کارآمدی بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: امروز که افکار عمومی تحت تاثیر حملات ددمنشانه داعش به پاریس و سایر نقاط جهان از جمله بیروت و قبلاً افغانستان، عراق، بحرین و یمن است و در کنار آن شاهد بحران مهاجرت مهاجرین فرار کرده از دنیای جنگ و خشونت هستیم، نامه رهبری به عنوان یک پیام موثر و ماندگار می‌تواند در افکار عمومی دنیای غرب بخصوص نسل جوان، تبیین‌کننده رویکرد جمهوری اسلامی و فراهم‌کننده تنویر افکار عمومی باشد؛ بنابراین نگارش و ارسال این نامه، اقدام بسیار ارزنده‌ای بود.

کد N1051373