امارات اقدام ترکیه در ساقط کردن جنگنده روسی را تروریستی دانست

ایرنا نوشت: روزنامه البیان امارات به نقل از عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه این کشور، اقدام ترکیه در سقوط هواپیمای جنگی روسیه در سوریه را عملی تروریستی دانست.

البیان به نقل از گفت وگوی مطبوعاتی عبدالله بن زاید، از اقدام ترکیه در سقوط هواپیمای جنگی روسیه انتقاد کرد و افزود: کشورش اینگونه اقدامات تروریستی را که اخیرا در کشورهای جهان اتفاق افتاده بخصوص سقوط هواپیمای مسافربری روسیه درمصر و نیز هواپیمای جنگی روسیه در سوریه را محکوم می کند.

گفت وگوی مطبوعاتی عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات در حاشیه پنجمین نشست مشترک همکاری روسیه و امارات که با حضور دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه در ابوظبی برگزار شده، انجام گرفته است.
عبدالله بن زاید در این گفت وگو رابطه کشورش با روسیه را رابطه ای تاریخی، دوستانه و ممتاز توصیف و بر گسترش روابط بین دو کشور تاکید کرد.

او همچنین ارتباط تلفنی شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولعیهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات با ولادمیر پوتین رییس جمهوری روسیه را نیز در چارچوب استمرار همین روابط خوب بین دو کشور ارزیابی کرد.

جنگنده روسی «سوخو-24» روز سه شنبه هفته گذشته در منطقه مرزی سوریه در نزدیکی مرز ترکیه سرنگون شد و به گفته «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه، این هواپیما با موشک هوا به هوا سرنگون شده است. این حادثه روابط روسیه و ترکیه را به تیرگی کشانده است.

52310

کد N1051213