عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

اوج اتحاد و اقتدار شیعیان در پیاده‌روی اربعین جلوه‌گر می‌شود

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، راهپیمایی و پیاده‌روی زائران حسینی را نمایشی از اوج اتحاد مسلمانان و اقتدار شیعیان دانست که چهره‌ای زیبا از اسلام را به جهانیان معرفی می کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، با گرامیداشت ایام سوگواری سیدالشهدا و فرا رسیدن اربعین حسینی عنوان کرد: راهپیمایی اربعین، تجلی شور و عشق حسینی است و باید از این ظرفیت مهم به بهترین نحو استفاده شود.

وی تصریح کرد: پیوند با اهل بیت(ع) در دوران جوانی موجب خودسازی و تحول در شخصیت جوانان می‌شود از این رو باید پیاده‌روی اربعین را فرصتی در جهت شناخت واقعی اهل بیت(ع) و قیام و رسالت امام حسین(ع) در کربلا قرار داد تا تنها به منزله یک پیاده‌روی ساده و معمولی نباشد و در انتها ما را به خودسازی برساند.

وی خاطرنشان کرد: نهالی که سیدالشهدا(ع) با خون خود و یارانش در کربلاء کاشت امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که هیچ کس را یارای مقابله با آن نیست و نمی‌توان شعله عشق و معرفت نسبت به حادثه عاشورا را در دل‌های عاشق خاموش کرد.

غرویان گفت: تصاویر زیبایی از عشق به سالار شهیدان در مسیر پیاده‌روی وجود دارد و جوان و عاشقان با سوگواری و اشک این مسیر را می پیمایند و با وجود اینکه دشمن با ایجاد جریان تکفیری در سال‌های اخیر تلاش فراوانی برای رعب و وحشت میان زائران داشت، اما آنها بی‌هیچ واهمه‌ای در این راه قدم گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین یک حرکت جهانی است، عنوان کرد: این حرکت ارزشمند اقتدار شیعه و اتحاد مسلمانان را به رخ جهانیان می‌کشاند و تاثیری شگرف در سطح جهان خواهد داشت.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: توجه به شعائر الهی و تکریم مقام اهل بیت(ع) و اراده در جهت خودسازی باید در هر قدم از این پیاده روی مورد تاکید باشد؛ چرا که زائران مسیری را در رسیدن به ارباب خود می‌پیمایند که باید در آن ارادت واقعی خود را به امام حسین(ع) نشان بدهند.

غرویان اظهار کرد: اربعین یک تجدید عهد با امام حسین(ع) در پاسداشت واقعه عظیم کربلا و حقانیت سید الشهداء است و مراسم باشکوه پیاده‌روی نیز گویای عظیمت اسلام و اقتدار شیعه است.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی تصریح کرد: عشق به امام حسین(ع)، خیل عظیمی از جمعیت را در نقطه‌ای از جهان گرد هم می‌آورد که در نوع خود کم نظیر است و باید آثار و برکت‌های این حرکت و مانور جهانی را به خوبی بشناسیم و از آن بهره‌برداری کنیم.

وی با ابراز خرسندی از انسجام و وحدت شیعیان در این حرکت ارزشمند گفت: از آن جایی که از همه کشورهای اسلامی و جهان در این راهپیمایی بزرگ اربعین حضور دارند این امر فرصتی برای ایجاد برادری میان شیعیان و مسلمانان است، همانطور که توانسته در ایجاد رابطه میان ایران و عراق نیز آثار خوبی بر جای بگذارد.

انتهای پیام

کد N1051199