تجمع عزاداران حسینی(ع) در ایالت پنجاب پاکستان در اربعین ممنوع شد

سیاسی

وزارت کشور پاکستان با توجه به احتمال وقوع حملات تروریستی از جانب تروریستها و افراطیون در اربعین حسینی(ع) قانون منع اجتماعات عمومی را در ایالت پنجاب به اجرا در می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «جیو نیوز»، با توجه به خطرات احتمالی در روز اربعین حسینی در تمام ایالت پنجاب قانون منع اجتماعات عمومی به اجرا در خواهد آمد. وزارت کشور پاکستان برای جلوگیری از حملات احتمالی تروریستها و افراطیون در روز اربعین حسینی قانون منع اجتماع عمومی (قانون 144) را به اجرا در خواهد آورد.

طبق این قانون اجتماعات عمومی ممنوع خواهد بود و راکبان موتور سواری اجازه نخواهند داشت به غیر از خود کسی را سوار کنند. کودکان، زنان، خبرنگاران و افراد مسن و ناتوان از این قانون مستثنی خواهند بود.

لازم به ذکر است این قانون هر ساله و در مواقع خاصی که احتمال اقدامات تروریستی وجود داشته باشد در تمام شهرها به اجرا در می آید. در بعضی مواقع نیز دیده می شود خدمات تلفن همراه تمام روز قطع می شود علت آن اینست که بعضی از انفجارهای تروریستی از راه دور و با تماس تروریستها با همدیگر روی می دهد.

قوانین دیگری که در تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی(ع) به اجرا در می آید منع سخنرانی بعضی علمای شیعه در مساجد و اماکن عمومی است. وزارت کشور پاکستان در این مواقع تدابیر شدید امنیتی اتخاذ می کند تا تروریستها نتوانند از فرصت استفاده کرده و شیعیان و عزادارن حسینی را مورد هدف قرار دهند. در سالهای گذشته دیده شده که در اربعین حسینی به مساجد و حسینیه های شیعیان حملاتی تروریستی انجام شده است.

کد N1051153