بیش از 4000 غیرنظامی؛ قربانی جنگ با داعش در عراق و سوریه

داعش

مرکز "آتش بس"، از مراکز فعال در خصوص حقوق مدنی اعلام کرد که ظرف دو سال بیش از چهار هزار غیرنظامی در جریان عملیات‌های نظامی علیه داعش در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در گزارشی که توسط این مرکز صادر شد آمده است: ظرف سال‌های 2014 و 2015 میلادی بیش از4000 غیرنظامی در عملیات‌های نظامی علیه داعش در عراق و سوریه کشته شدند.

در گزارش این مرکز که مقر آن در انگلیس است، آمده که حدود سه هزار تن از قربانیان این عملیات‌ها در حملات عراق و بمباران‌هایی که در این گزارش از آن به عنوان "غیردقیق" یاد شده کشته شده‌اند و بقیه نیز در حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش و حملات جنگنده‌های روسی کشته شدند.

در این گزارش همچنین اشاره شده که ائتلاف ضد داعش به کشته شدن غیرنظامیان در حملاتش در عراق و سوریه اقرار نمی‌کند برخلاف اینکه به کشته شدند غیرنظامیان در حملات خود در افغانستان معترف است.

در گزارش مذکور همچنین به ویرانی‌های شدید و فضای ترس و وحشتی که بر شهر فلوجه و دیگر شهرهای غرب و شمال عراق را در بر گرفته اشاره و اعلام شده که اوضاع در شهرهای رقه، (پایتخت حکومت خودخوانده داعش)، حلب و دیگر شهرهای شمال سوریه نیز به همین منوال است.

انتهای پیام

کد N1050939