روسای جمهور آمریکا و روسیه دیدار کردند

سیاسی

«باراک اوباما» و «ولادیمیر پوتین» در حاشیه نشست پاریس با هم دیدار کرده و درباره سوریه و اوکراین تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین همتای روسی وی در حاشیه نشست آب و هوای پاریس با هم دیدار و درباره مسایل اوکراین و سوریه به گفتگو پرداختند.

بنا بر این گزارش در این دیدار باراک اوباما در خصوص لزوم هدف قرار گرفتن گروه تروریستی داعش در سوریه و متمرکز نشدن حملات بر روی دیگر گروه های تروریستی تاکید کرد.

به گفته مقامات کاخ سفید که نام آنها فاش نشده است دو رئیس جمهور بر لزوم موفقیت کنفرانس وین درباره سوریه تاکید کرده و خواستار آن شده اند تا از این طریق آتش بس در سوریه برقرار شود و راه حلی سیاسی برای بحران این کشور حاصل شود.

به گفته این مقام ناشناس کاخ سفید در این دیدار اوباما خواستار کناره گیری بشار اسد از قدرت در طرح انتقالی شده است و دو رئیس جمهور بر سر تمرکز وزرای خارجه خودشان بر راهکار دیپلماتیک توافق کرده اند.

همچنین در این دیار اوباما درباره ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه ابراز تاسف کرده و خواستار کاهش تنش ها بین آنکارا و مسکو شده است.

اوباما در این دیدار بار دیگر خواستار حل بحران در اوکراین از طریق دیپلماتیک شده و اعلام داشته است در صورت پایبندی مسکو به توافق مینسک امکان لغو تحریم های اعمال شده علیه مسکو وجود دارد.

 

کد N1050626