انتقاد کره شمالی از انجام مذاکرات سه جانبه هسته‌ای در سئول

کره شمالی از کره جنوبی به دلیل برگزاری نشست سه‌جانبه با ژاپن و آمریکا در جهت حل مساله‌ هسته‌ای پیونگ یانگ به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودنگ سینمون کره شمالی، که روزنامه اصلی این کشور است، نوشت: سئول در تلاش است تا با به راه انداختن جار و جنجال در مورد برنامه هسته‌ای کره شمالی و در جهت همکاری با آمریکا به مردم کره شمالی ظلم کند.

بنابراین گزارش این جنجال سیاسی، نشانه‌ای دیگر از سیاست تقابل سئول با پیونگ یانگ است در حالی که مردم کره جنوبی مایلند تا با بخش شمالی کره سازش و دوستی داشته باشد.

در این گزارش بر لزوم این که سئول از سیاست نابه‌جای خود در تقابل با پیونگ یانگ دست بردارد تاکید شده و از همسایه جنوبی خواسته شده تا تلاش کند فضا و شرایط لازم را برای بهبود روابط دو کره فراهم کند.

بنابر اعلام مقامات وزارت خارجه کره جنوبی نمایندگان آمریکا، کره جنوبی و ژاپن قرار است روز سه‌شنبه برای بحث در مورد تهدید هسته‌ای کره شمالی با یکدیگر در واشنگتن دیدار کنند.

مذاکرات شش جانبه هسته‌ای کره شمالی که علاوه بر این کشورها شامل روسیه و چین نیز می‌شود، از سال 2008 تاکنون با خروج کره شمالی مذاکرات متوقف شده است.

انتهای پیام

کد N1050390