نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

فرار تدریجی داعش از منطقه نشانه کارسازی آیین نامه نبرد جبهه مقاومت است

داعش

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: فرار تدریجی داعشی‌ها از منطقه نشان از کارساز بودن آیین نامه نبرد جبهه مقاومت دارد و این در حالی است که جبهه مقابل دکترین لازم برای نبرد را در اختیار ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، منصور حقیقت‌پور در همایش "بومرنگ تروریسم" در دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه دو بلوک مقاومت و وابسته به آمریکا و اسرائیل در منطقه خاورمیانه در تقابل با یکدیگر قرار دارند، گفت: بلوک وابسته به آمریکا و اسرائیل توسط بازیگران مرتجع آنها در منطقه چون آل سعود هدایت می‌شود و بلوک دیگر نیز بلوک مقاومت است که شامل عراق، سوریه، جمهوری اسلامی ایران و لبنان می شود.

وی ادامه داد: اگر بلوک وابسته به آمریکا و اسرائیل شکست بخورد آثار شکننده جدی بر پیکره سیاسی اسرائیل وارد می‌آید و موجبات تفکیک عربستان، خسارت سنگین به ترکیه و شکست طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا را فراهم خواهد کرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: دارا بودن آیین نامه دکترین نبرد با تروریست‌ها از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران و بلوک مقاومت در این نبرد است که مدافعان حرم با استفاده از تجارب دفاع مقدس امروز آیین نامه نبرد را در منطقه شامات پیاده می‌کنند و موفق نیز بوده اند.

حقیقت پور اظهار داشت: به هم خوردن کفه تقابل دو بلوک سناریویی را در پی دارد که حمله به هواپیمای روسیه آغازگر این سناریو بود، آن ها می‌خواستند جوی را ایجاد کنند که با عصبانیت و عکس العمل سریع روسیه جنگ دیگری در این حوزه شکل گرفته و موضوع داعش در منطقه به موضوع دست دوم تبدیل شود و تمام توجه‌ها به سمت مسئله دیگری معطوف شود اما با طمانینه ای که پوتین در عرضه سیاسی انجام داد تمام نقشه های آنان برآب شد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط منطقه خاورمیانه بسیار حساس است، گفت: باید خط مقدم جهاد در سوریه پایدار مانده و حلقه مقاومت بین ایران، سوریه، عراق و لبنان با حمایت روسیه تثبیت شود.

انتهای پیام

کد N1050317