رئیس سازمان اوقاف خبر داد

پذیرایی اوقاف از 400هزار زائر در مسیر رفت و 700هزار زائر در برگشت

سازمان اوقاف,اوقاف,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «400هزار نفر از زائران پیاده اربعین در مسیر رفت توسط این سازمان پذیرایی و خدمت‌رسانی شدند» گفت: در مسیر برگشت آمادگی پذیرایی از 700هزار زائر را داریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «400هزار نفر از زائران پیاده اربعین در مسیر رفت توسط این سازمان پذیرایی و خدمت‌رسانی شدند» گفت: در مسیر برگشت آمادگی پذیرایی از 700هزار زائر را داریم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این‌که «دستگا‌ه‌های مختلفی برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده اربعین فعالیت‌های ارزشمندی را انجام داده‌اند» اظهار کرد: سازمان اوقاف بنا بر وظیفه ذاتی خود مبنی بر اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش مرتبط با عزاداران امام حسین(ع) و همچنین خدمت‌رسانی به زائران آن حضرت ستاد اربعین را تشکیل داد.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: سازمان اوقاف موکب‌هایی را برای خدمت‌رسانی در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برپا کرد و استان‌های ایلام و خوزستان به عنوان مجری این خدمت‌رسانی و باقی استان‌های همجوار به عنوان پشتیبان فعال شده‌اند.

وی با بیان این‌که «ادارات کل استانی بیش از یک ماه برای خدمت‌رسانی برنامه‌ریزی کرده‌اند» تصریح کرد: در قالب ستاد اربعین در این سه نقطه مرزی در مسیر رفت بیش از 400 هزار زائر پیاده خدمت‌رسانی و پذیرایی شدند.

محمدی ادامه داد: در مسیر برگشت با توجه به ازدحام زائران در روزهای محدود، نیاز فوق‌العاده‌ای احساس می‌شد که زمینه خدمت‌رسانی به 700هزار زائر آماده شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «240 روحانی در سه نقطه مرزی مهران، چزابه و شلمچه برای خدمت‌رسانی مادی و معنوی به زائران مستقر شده‌اند» گفت: این روحانیون پاسخگوی سوالات شرعی و احکام مبتلابه زائران خواهند بود و اقامه نماز جماعت در مرز را هم بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: 1400 مبلغ نیز برای اعزام به کشور عراق ساماندهی شدند تا در مسیر نجف به کربلا مستقر شوند تا به ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی و همچنین پاسخگویی به سوالات و نیازهای شرعی و اقامه نماز جماعت در این مسیر اقدام کنند.

محمدی با اشاره به اینکه «300هزار بسته محصولات فرهنگی برای ارائه به زائران آماده شده است» افزود: خیمه‌های معرفت در مسیر نجف تا کربلا برای خدمت‌رسانی به زائران بر پا شده است.

وی با اشاره به این‌که «780 بقعه متبرکه و حسینیه برای اسکان و پذیرایی از زائران مهیا شده است» گفت: این بقاع متبرکه در استان‌های همدان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان و در مسیر حرکت زائران قرار دارند که در مسیر برگشت به ویژه خدمت‌رسانی خواهند کرد.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: موکب‌های سازمان اوقاف سه تا 5 روز پس از اربعین حسینی به زائران در مسیر بازگشت خدمت‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1050190