برگزاری انتخابات به تعویق افتاده در ماریوپل اوکراین

انتخابات محلی با تاخیر در بندر ماریوپل در شرق اوکراین برگزار شد و رای‌دهندگان در این شهر روز یکشنبه آرای خود را به صندوق‌های رای ریختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیش از این انتخابات محلی در دیگر نقاط تحت کنترل کی‌یف در اوکراین برگزار شده و قرار بود انتخابات در شهر ماریوپل نیز در 25 اکتبر برگزار شود اما در پی بی‌نظمی در پخش برگه‌های رای در این شهر به تعویق افتاد.

تتیانا نداونیا، رئیس کمیسیون انتخابات محلی به خبرگزاری فرانسه اظهار کرد: در جریان این انتخابات مشکل جدی پیش نیامد.

بندر ماریوپل که حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد بین مرز روسیه و شبه‌جزیره کریمه که به این کشور الحاق شد قرار گرفته است. این بندر میان حامیان کی‌یف و طرفداران شورشیان جدایی‌طلب دچار انشقاق شده است.

حزب همبستگی متعلق به پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد، رای‌گیری اولیه در ماریوپل به دلیل تدارک نامناسب برگه‌های رای، فقدان کنترل کافی بر چاپ و تعداد آنها و فقدان برخورداری از انبار مناسب به تعویق افتاد.

اما محلی‌ها و حزب حامی روسیه که امید داشتند عملکرد خوبی در انتخابات این شهر داشته باشند کی‌یف را متهم کردند به این که به دلیل حتمی بودن شکستش در انتخابات محلی این شهر، آن را به تعویق انداخته است.

بر اساس گزارش‌ها این بار تنها تعداد کمی از افراد مسن در این شهر در هوای بارانی به منظور شرکت در انتخابات و تعیین شهردار جدید به پای صندوق‌های رای رفتند. در این انتخابات کاندیدای بلوک حامی روسیه بخت اول پیروزی است.

پاولو ژبریوسکی، رئیس اداره نظامی و غیرنظامی دونتسک به شبکه تلویزیونی"112" اوکراین اظهار کرد: میزان مشارکت رای‌دهندگان در این انتخابات بسیار پایین بود.

جنبش افراطگرای "رایت سکتور" اعلام کرد، شبه‌نظامیان این جنبش بر وضعیت حوزه‌های رای‌گیری به منظور جلوگیری از وقوع بی‌نظمی و تقلب در آرا نظارت داشته‌اند.

این انتخابات در حالی برگزار شد که نتایج انتخابات محلی در دیگر نقاط اوکراین هیچ تغییری در توازن قدرتی که قبلا وجود داشت ایجاد نکرد.

انتهای پیام

کد N1050096