فرمانده یگان موشکی نیروی دریایی ارتش:

کروز دریایی«قدیر»ارتقا یافته موشک «نور» است/ برگزاری رزمایش موشکی

سیاسی

فرمانده یگان موشکی نیروی دریایی با بیان اینکه موشک قدیر در کلاس کروز دریایی نور قرار دارد، گفت: این موشک نسبت به موشک‌های کلاس خود از دقت نقطه‌زنی، قدرت تخریب و برد بیشتری برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار دوم علی وفادار فرمانده یگان موشکی نیروی دریایی ارتش با اشاره به الحاق موشک کروز دریایی قدیر به ناوگان موشکی نداجا اظهار داشت: قطعا داشتن موشک‌های برد بلند موجب افزایش قدرت ما در عرصه دریا شده و همچون دست بلندی در دریا موجب ارتقای توان رزمی یکان‌های ما در دریا و ساحل خواهد شد.

وی در خصوص مختصات کروز دریایی قدیر گفت: این موشک از قدرت تخریب بالا، توان مقابله با جنگ الکترونیک، ارتفاع پروازی پایین، دقت فزاینده در ناوبری و کشف و انهدام اهداف برخوردار است که به‌طور قطع اینها عواملی هستند که می‌تواند قدرت دریایی ما را افزایش دهد.

امیر وفادار با بیان اینکه این موشک در کلاس کروز دریایی «نور» قرار دارد، افزود: این موشک نسبت به موشک‌های کلاس خود از دقت نقطه‌زنی، قدرت تخریب و برد بیشتری برخوردار است که می‌تواند از پرتابگرهای ثابت و متحرک ساحلی و شناور به سوی اهداف پرتاب شود.

فرمانده یگان موشکی نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: با تحویل این موشک از سوی وزارت دفاع به نداجا میزان توانمندی و بازدارندگی جمهوری اسلامی در عرصه دریایی ارتقا یافته است.

وی همچنین در خصوص برگزاری رزمایش تخصصی موشکی نداجا گفت: این رزمایش به‌منظور ارتقای توان رزمی و انتقال دانش و تجربه به کارکنان جوان به‌زودی برگزار می‌شود. البته در این رزمایش از این موشک استفاده نخواهد شد اما در رزمایش‌های آتی و بزرگ نداجا این موشک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش روز گذشته در جریان الحاق موشک‌های کروز قدیر به ناوگان نداجا، اژدر و موشک را دو سلاح مهم و استراتژیک یگان‌های دریایی در سطح و زیر دریا برشمرد و گفت: موشک‌هایی که ما امروز بهره‌برداری می‌کنیم موشک‌های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا و یا از طریق زیردریایی‌ها است.

 فرمانده نداجا همچنین دقت زیاد، برد بالا، قابلیت انعطاف بیشتر، سرجنگی بهتر و حساسه‌های مناسب‌تر موشک‌ها را عامل مؤثری در افزایش توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن‌های این نیرو در عرصه دفاع از مرزهای آبی دانست.

کد N1049848