دولت مستعفی یمن: از هرگونه مذاکره جدی برای حل بحران استقبال می‌کنیم

سازمان ملل متحد,یمن

معاون رئیس جمهور مستعفی یمن در دیدار با بان کی مون تاکید کرد که دولت مستعفی از هرگونه مذاکرات جدی برای حل بحران استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از الیوم السابع، خالد بحاح، معاون رئیس جمهوری مستعفی یمن که برای حضور در نشست تغییرات جوی به پاریس سفر کرده، در دیدار با دبیرکل سازمان ملل درباره آخرین تحولات کشورش و مرحله آتی بحث و گفت‌وگو کرد.

وی گفت: "دولت یمن" از هرگونه مذاکرات جدی و صادقانه برای حل بحران استقبال و به رغم تمامی دستاوردهای نظامی نیروهای ائتلاف عربی برای توقف جنگ تلاش می‌کند.

بحاج گفت: جامعه جهانی و سازمان ملل باید برای اجرای تمامی قطعنامه‌های بین المللی و در راس آن قطعنامه 2216 شورای امنیت و ملزم کردن شبه نظامیان به قبول و اجرای آن، تلاش کند.

بان کی مون نیز بر تمایل سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن و بازگشت به روند سیاسی مسالمت آمیزی تاکید کرد که ضامن حقوق تمامی مردم برای مشارکت در این روند باشد.

وی گفت: سازمان ملل از هیچ تلاشی در راه رسیدن به حل دائم و برقراری صلح میان تمامی طرف‌ها و ایجاد مکانیزم مناسب برای اجرای تمامی قطعنامه‌های بین المللی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1049809