اردن تدابیر امنیتی در اطراف زیارتگاه‌های شیعیان را افزایش داد

اردن

منابعی آگاه در اردن از تشدید تدابیر امنیتی و افزایش تعداد نگهبانان در اطراف مساجد و زیارتگاه‌های شیعیان این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری الفجر، این منابع می‌گویند: تدابیر امنیتی در زیارتگاه‌های شیعیان از جمله بازرسی بی‌سابقه‌ای نمازگزاران قبل از نماز جمعه و نیز در مقبره جعفر ابن ابی طالب در استان الکرک،‌ به شدت افزایش یافته است.

این منابع افزودند: حدود 13 خودروی گشت امنیتی در اطراف مقبره و راه‌های منتهی به آن "در راستای ممانعت از وقوع هر گونه اقدامی که مخل امنیت کشور باشد" مستقر شدند.

بنا بر این گزارش: پس از تدابیر امنیتی که از سوی دستگاه امنیتی در ورودی‌های مسجد مقبره اعمال شده، تعداد نمازگزاران در این مسجد کاهش یافته است.

یک منبع امنیتی ضمن عادی دانستن این اقدامات تاکید کرد که این مساله نگران‌کننده نیست اما مردم می‌گویند دستگاه امنیتی احتمالا از یک تهدید جدی اطلاع پیدا کرده و می‌خواهد آن را خنثی کند.

مقبره‌های جعفر بن ابی طالب، عبدالله بن رواحه و زید بن حارثه در جنوب اردن مقصد بسیاری از مسلمانان جهان به ویژه شیعیان است.

هر ماهه حدود 5000 مسلمان از کشورهای مختلفی مثل عراق، هند، ‌بنگلادش، آفریقای جنوبی، پاکستان،‌ ترکیه، اندونزی، لبنان و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به اردن می‌روند ولی اخیرا این تعداد به دلیل اعتراض ساکنان منطقه تا 2500 نفر کاهش یافته است.

ساکنان این منطقه از حدود پنج ماه قبل به این سفرهای زیارتی و ساخت هتلی برای زائران اعتراض کرده و یکی از اماکن مذهبی منطقه را به آتش کشیدند.

انتهای پیام

کد N1049775

خواندنی از سراسر وب