آقاتهرانی: شعار راهپیمایی اربعین کنارزدن کدخداست

مرتضی آقاتهرانی,اربعین

تسنیم نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شعار راهپیمایی اربعین حسینی(ع) حضور خدا در متن زندگی و کنارزدن کدخداست.

مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که در جمع هزاران تن از راهپیمایان حسینی(ع) در مسیر نجف کربلا سخن می‌گفت، اظهار داشت: قرآن می‌فرماید برخی به‌حرف متدین هستند، یعنی نماز می‌خوانند، عبادت می‌کنند اما اقتصاد و سیاست‌شان را از دشمن الگو می‌گیرند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین اقدامی برای تحقق حضور خدا در متن زندگی است، تصریح کرد: چه‌کسی تصور می‌کرد روزی در کشور عراق بتواند از نجف تا کربلا راهپیمایی کند؟ طبیعی است که کمتر کسی فکر می‌کرد، اما امروز با این باور که تنها باید به خدا اعتماد و اتکا کرد ما در حال راهپیمایی به‌سمت کربلا و معرفی بیشتر امام حسین(ع) به جهان هستیم.

رهبر اسبق شیعیان آمریکا با ابراز اینکه راهپیمایی اربعین یعنی مقاومت و پایداری در برابر ظلم و نظام سلطه، گفت: همگان باید هوشیار باشند و بدانند که هیچ مسئولی در نظام اسلامی حق ندارد به غیرخدا اعتماد کند، اینکه آنها مثلاً زور و قدرت دارند دلیل نمی‌شود ما به‌جای خدا به کدخدا اعتماد کنیم.

وی با هشدار "دشمن از هر کجا که بتواند برای تضعیف نظام اسلامی و انقلابی که بستر نظام اخلاقی و ارزشی را برای ما فراهم کرده، نفوذ می‌کند"، تأکید کرد: برای مقابله با نفوذ باید با شناسایی روزنه‌های نفوذ با ایمان و اخلاص با آن مقابله کنیم.

این استاد اخلاق با اعلام اینکه تنها رمز پیروزی و سعادتمندی تبعیت محض از مقام ولایت است، گفت: ولی‌فقیه بزرگ‌ترین نعمت خدا برماست که ما باید ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند، مدار زندگی خود را با ولی فقیه تنظیم کنیم که در غیر این صورت در خط‌مشی امام حسین(ع) نخواهیم بود.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با اظهار اینکه برخی مقام ولایت را نمی‌فهمند و به پیامدهای دنیوی و اخروی تابع نبودن از ولی فقیه جاهل هستند، افزود: اگر امروز تابع نباشیم فرداها هم ضربه خواهیم خورد و اگر امروز پیروزیم چون دیروز تابع بوده‌ایم، چون نباید این‌طور تصور کرد که اگر امروز کسی حرف حضرت آقا را گوش نکرد پس ضررش فقط همین امروز است، نه، ولایت‌گریزی اثر منفی دارد و این اثر در آینده هم تأثیرگذار است.

امام‌جمعه اسبق نیویورک گفت: حضرت زینب(س) در ماجرای کربلا گفت: "ما هرچه کشیدیم از دوشنبه بود". ما چرا فکر نمی‌کنیم که عاشورا جمعه بود و چه ربطی به دوشنبه دارد؟ این جمله حضرت زینب(س) برای همه ما درس است، چون ایشان منظورشان سقیفه است، چون سقیفه دوشنبه بود. پیام حضرت زینب برای ما این است که اگر امروز رهبرت را تنها بگذاری، 51 سال دیگر هم که بگذرد اثرش در کربلا نمود پیدا می‌کند.

وی در پایان خطاب به جوانان گفت: باید هر کاری که خواستیم بکنیم، اول فکر کنیم: آن کار در مسیر امام حسین(ع) هست یا نه؟ امام زمان(عج) رضایت دارند یا نه؟ که اگر این‌گونه عمل کنیم دینداری ما در حاشیه و به‌حرف نخواهد بود و همان‌طور که گریه می‌کنیم و سینه می‌زنیم همه کارهای ما از کاسبی و زندگی شخصی تا تمام رفتارهای ما عین دینداری و مصداق عبادت خواهد بود.
27213

 

کد N1049653