کاظمی قمی در گفتگو با مهر:

راهپیمائی اربعین می‌تواند به ارتش بزرگ جهان اسلام تبدیل شود

سیاسی

سفیر سابق کشورمان در عراق، راهپیمایی اربعین حسینی با بیان اینکه می تواند به یک ارتش بزرگ برای جهان اسلام تبدیل شود، گفت: این ارتش می تواند در آینده منسجم‌تر در برابر مثلث شوم استکبار بایستد.

حسن کاظمی قمی سفیر سابق ایران در عراق در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به کربلای معلی، با بیان اینکه اربعین حسینی تجلی همبستگی و انسجام امت اسلام است، اظهار داشت: توجه به ابعاد مختلف حماسه حسینی، می‌تواند مصالح امت اسلامی را تامین کند.

وی ادامه داد: این راهپیمایی عظیم، در واقع عقیم ماندن تبلیغات زهراگین دشمنان اسلام ناب را نشان می دهد که هرسال متنوع تر و گسترده تر و با ابعاد معنوی بیشتری بروز و ظهور می یابد.

سفیر سابق کشورمان در عراق خاطرنشان کرد: افزایش استقبال پرشور مردم عراق و ملتهای همسایه از این آیین باشکوه، در شرایطی اتفاق می افتد که کشور عراق در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط امنیتی به سر می برد.

کاظمی قمی با اشاره به پیام راهپیمایی اربعین حسینی، گفت: این حرکت عظیم، حقیقت پیروزی خون بر شمشیر را یادآوری می کند که هیچ تهدیدی علیه آن کارساز نیست.

وی با اشاره به درس‌های نهضت عاشورا از جمله شجاعت، ایثار ، آمادگی و جهاد، اظهار داشت: راهپیمایی اربعین تایید می کند که عاشورا، یک مکتب است که بعد از 14 قرن، تابش جلوه های آن ادامه دارد.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در بغداد تصریح کرد: اربعین و راهپیمایی آن، یک عامل وحدت بخش در جهان اسلام است که مصداق آن را هرسال با حضور مذاهب و طوایف و حتی ادیان مختلف، مشاهده می کنیم.

کاظمی قمی همچنین با یادآوری ظرفیت عظیم اربعین حسینی برای مقابله با تهدیدات پیش روی جهان اسلام در شرایط امروز، گفت: امروز همه جبهه استکبار با محوریت "آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه" و در قالب زر، زور و تزویر و با یک طرح توطئه آمیز، یک جنگ نیابتی را علیه جهان اسلام به راه انداخته اند و در چنین شرایطی، راهپیمایی اربعین می‌تواند قدرت درونی جهان اسلام را برای مقابله با این پدیده نشان دهد.

وی ادامه داد: این راهپیمایی می تواند با یک دست در برابر مثلث «آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع» مقاومت کند و یک نمایش اقتدار باشد.

این کارشناس مسایل جهان اسلام تاکید کرد: حرکت راهپیمایی اربعین حسینی می تواند به یک ارتش بزرگ برای جهان اسلام تبدیل شود؛ این حرکت امروز در ابتدای راه خود قرار دارد و می تواند در آینده منسجم‌تر در برابر این مثلث شوم بایستد و زمینه ساز ظهور قدرت جهان اسلام در بین قدرتهای جهانی باشد.

کاظمی قمی خاطرنشان کرد: به موازات افزایش بیش از پیش آثار بیداری اسلامی، شیطنت دشمنان نیز بیشتر شده است؛ در چنین شرایطی، راهپیمایی اربعین حسینی می تواند در شکل گیری انسجام و اقتدار جهان اسلام، نقش بی بدیلی ایفا کند و به مکتب انتظار و مهدویت پیوند بخورد.

کد N1049447