با اشاره به نامه رهبری به جوانان اروپا؛

زارع: امپریالیسم بدنبال فاصله انداختن بین جوانان غربی و واقعیت ادیان الهی است

نامه رهبري به جوانان

رییس فراکسیون 1404 مجلس شورای اسلامی گفت: امپریالیسم با تبلیغات سوء در مورد معنویت و ادیان به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان غربی و ادیان الهی است.

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نامه دوم رهبری به جوانان اروپا گفت: جوانان غربی با انبوهی از سیاه نمایی و دروغ پردازی رسانه‌های خود در مورد اسلام و معنویت مواجه‌اند و در این شرایط نامه رهبری که حاوی روشنگری‌ها و مضامین مبتنی بر حقایق اسلام است می تواند بسیاری از این تبلیغات را خنثی کند.

وی افزود: قطعا این نامه چهره واقعی‌تری از اسلام و عقلانیت در سایه دین را به جهان و جوانان اروپایی نمایان می‌کند و در شرایطی که تروریست‌ها به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام هستند و می‌خواهند چهره واقعی اسلام را خشن جلوه دهند این نامه این نوع رفتارها را خنثی می‌کند و در آینده اثرات خود را بیشتر خواهد گذاشت.

نماینده مردم آباده در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نامه اول به بیانی حاوی مباحث تئوریک و نظری در مورد اسلام واقعی بود گفت: نامه دوم نامه‌ای حاوی مسائلی ملموس‌تر و عملیاتی‌تر است و قطعا زمان آن رسیده که به مضامین این نامه به صورت عملی نگاه کرد و آن را در تبلیغات، مشی و سیاست‌ها گنجاند و قطعا این راه، راه نجات برای بشریت خواهد بود. ضمن آن‌که صحبت‌های رییس جمهور روسیه در قامت یک فرد قدرتمند در دنیا در مورد مقام معظم رهبری بیانگر عمق نگاه رهبر معظم انقلاب به وقایع جهان است.

زارع در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: همه ادیان الهی نقاط مشترک و وجوه یکسانی دارند که می‌توانند با اتکاء به آن‌ها وحدت و یکپارچگی در مقابل تندروی و اختلاف را تقویت کنند و این نامه برای رهبران ادیان مختلف جهان و فرق اسلامی می تواند یک خط مشی برای مبارزه با تندروی و تکفیر باشد.

انتهای پیام

کد N1048874