یک مدرس حوزه:

هیچ‌چیز عشق امام حسین(ع) را در دل مسلمانان کم‌فروغ نمی‌کند

یک مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر این‌که «سال به سال بر تعداد زائرین عتبات عالیات افزوده می‌شود» گفت: هیچ چیز نمی‌تواند عشق امام حسین(ع) را در دل مسلمانان کم فروغ کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه حجت‌الاسلام عزت الله طاهری در مراسم بدرقه اعضای 313 یارموعود به سمت کربلا با بیان اینکه تلاش‌های دشمنان در طول تاریخ برای بر حذر داشتن مسلمانان از زیارت امام حسین(ع) نتوانسته اثر گذار باشد، گفت: با وجود همه این تلاش‌ها سال به سال بر تعداد زائرین عتبات عالیات افزوده می‌شود.

وی افزود: تاریخ گواه است که متوکل عباسی در زمان خود دست و پای زائران عتبات عالیات را قطع می‌کرد، ولی مردم سال بعد با شور و اشتیاق بیشتری به زیارت قبر امام حسین(ع) می‌رفتند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ به شیوه‌های گوناگون زوار عتبات عالیات را اذیت می‌کرده‌اند، گفت: اکنون نیز دشمن به شیوه بمب گذاری روی آورده است، با این وجود و برخلاف تصور دشمن هیچگاه این مراسم به سردی و فراموشی سپرده نشده و عشق امام حسین(ع) در دل‌ها شعله بیشتری کشیده است.

طاهری در ادامه از زیارت امام حسین(ع) به عنوان یکی از سنت‌های موکد یاد کرد و گفت: یکی از علامت‌های مومن زیارت اربعین است، خواه اینکه از نزدیک باشد یا از راه دور. اما اصل مطلب این است که امام حسین(ع) را با معرفت زیارت کنی و اگر از نزدیک بتوانی قبر امام حسین(ع) را زیارت کنی اصل مطلب را به جا آورده‌ای.

این مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه زیارت امام حسین(ع) در اربعین حال و هوای دیگری دارد، گفت: در روایات آمده که ملائکه از عرش خداوند برای استقبال از زائر اربعین به زمین می‌آیند.

وی گفت: نقل است که در این روز 124هزار پیغمبر به زیارت قبر امام حسین(ع) می‌آیند و لذا باید زائران اربعین آن را قدر بدانند و آن را از دست ندهند.

طاهری افزود: زائران امام حسین(ع) باید سختی‌ها و مشقات سفر را با سختی‌های امام در روز عاشورا مقایسه کرده و بدانند که هرچه سختی بکشند به پای سختی‌های امام حسین(ع) نمی‌رسد.

انتهای پیام

کد N1048826