بن کارسون: مهاجران سوری نمی‌خواهند به آمریکا بیایند

کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از بازدید از اردوگاه‌های آوارگان سوری در اردن به گفت که باید به این اردوگاه‌ها به چشم یک راه حل بلندمدت برای میلیون‌ها آواره نگریست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، بن کارسون، یکی از کاندیداهای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من در میان این آوارگان تمایل چندانی برای سفر به آمریکا نیافتم. شما اردوگاه‌هایی را دارید که ظرفیتشان کاملا پر نشده است. شما به منابعی نیاز دارید تا به امور این اردوگاه‌ها رسیدگی کنید، پس چرا باید به شکل دیگری عمل کنید؟

وی پس از بازدید از این اردوگاه‌ها در اردن گفت: من متوجه شدم که مقام‌های اردنی آنچنان که باید توانایی کنترل تروریستهای بالقوه را ندارند.

بسیاری از کشورهایی که این آوارگان را پذیرفته‌اند به ویژه اردن و لبنان همواره از بابت تقسیم مسئولیت نادرست و بدون توازن در رسیدگی و پذیرش این آوارگان شکایت می‌کنند و از اینکه جامعه بین‌الملل نیز آنچنان که باید به تعهدات مالی خود برای کمک به این آوارگان جامه عمل نپوشانده، انتقاد می‌کنند؛ چون تنها نیمی از 5 / 4 میلیارد دلاری که قرار بود در سال جاری میلادی برای کشورهای میزبان این آوارگان اختصاص یابد، در اختیار آنها قرار گرفته است.

بن کارسون همچنین از مردم آمریکا و نه دولت واشنگتن خواست تا دست به یک اقدام بشردوستانه زده و میلیاردها دلاری را که مقام‌ها می‌گویند برای کمک به آوارگان نیاز است، جمع آوری کنند.

وی گفت‌: آنچه کشورهای میزبان نیاز دارند، تامین مالی کافی است. همچنین برای کشورهای حوزه خاورمیانه بسیار خوب خواهد بود که تعداد بیشتری از آوارگان سوری را به خود جذب کنند.

انتهای پیام

کد N1048825