امام جمعه اهل سنت زاهدان:

از نفوذ افراطی‌گرایان در مذاهب پیشگیری شود

شیعه,سنی,ضرورت وحدت مذاهب

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: باید از نفوذ افراطی‌گرایان در مذاهب اسلامی پیشگیری شود.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: باید از نفوذ افراطی‌گرایان در مذاهب اسلامی پیشگیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در بیست و سومین سمینار ائمه جمعه اهل سنت جنوب شرق کشور خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم و از ورود افرادی که تندروی می‌کنند در میان مردم پیشگیری کنیم و آنان را برانیم تا افراطی‌گری وارد کشور و استان نشود.

وی با اشاره به این‌که «باید مراقب باشیم تا در استان ناامنی ایجاد نشود» افزود: امروز نگاه مسئولین به شیعه و سنی نگاهی برابر بوده و نگاه خوبی توسط مسئولین صورت گرفته است به نوعی امروز نگاه مسئولین نگاهی فراملی بوده و به همه افراد جامعه به صورت یکنواخت نگاه می‌کنند.

مولوی اسماعیل زهی به برابر بودن مشکلات شیعه و سنی در منطقه اشاره و اظهار کرد: امروز تحریکاتی در استان از بیرون مرزها صورت می‌گیرد که باید در مقابل این تحریکات ایستاد و نگذاریم در استان افراطی گرایی‌هایی ایجاد شود چرا که این افراطی گرایی‌ها امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: آنان که در منطقه ناامنی ایجاد می‌کنند نه تنها به دنبال منافع شیعه یا سنی نیستند بلکه تنها در پی منافع شخصی خود هستند لذا باید در مقابل این افراد ایستاد و از نفوذ افراط گرایان در میان مذاهب جلوگیری کرد از طرفی هم باید دانست که افراط گرایی‌ها در میان شیعه و سنی نیز وجود دارند و باید خود این افراد در مقابل افراط گرایان ایستادگی کنند.

وی در پایان افزود: باید همه در کنار هم وحدت موجود در منطقه را حفظ کرده و حتی این وحدت را مستحکم‌تر از گذشته کنیم.

انتهای پیام

کد N1048699