اقدامی غیرانسانی صهیونیست‌ها در مجازات گروهی فلسطینیان/ لیبرمن: ترورها باید از سرگرفته شود

حقوق بشر,رژيم صهيونيستي

رژیم صهیونیستی در اقدامی غیرانسانی که از آن به عنوان مجازات گروهی یاد می‌شود شهرها و روستاهای محل سکونت عاملان اجرای عملیات استشهادی را محاصره کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی اخیرا تمامی خیابان های منتهی به بیت امر، یکی از این روستاها را بسته‌اند و به هیچ یک از ساکنان روستا اجازه ورود یا خروج از آن را ندادند.

یکی از ساکنان این روستا روز جمعه گذشته در یک چهارراه هفت سرباز صهیونیستی را با ماشین زیر گرفت که یکی از آنها به شدت زخمی شد. ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته به منزل عمر الزعاقیق، عامل اجرایی این عملیات که خود وی در آن به شهادت رسید و چند خانه دیگر و نیز مسجد روستا یورش برده و با ساکنان آنجا درگیر شد.

علاوه بر روستای بیت امر، ارتش رژیم صهیونیستی شهر "بیرنبالا" در شمال غرب قدس را نیز محاصره کرده و مانع از ورود یا خروج ساکنان آن می‌شود. سربازان صهیونیستی در ورودی‌های شهر مستقر شده و به طور کامل مانع از ورود فلسطینی‌ها به آن می‌شوند.

این اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در واقع انتقام‌گیری از ساکنان بیرنبالا است. فادی الخصیب، یکی از اهالی این روستا روز جمعه در نزدیکی اریحا اقدام به زیر گرفتن سربازان اسرائیلی کرد و تنها یک هفته پس از شهادت برادرش توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

پیش از این کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی تایید کرد هر یک از فرماندهان منطقه‌ای ارتش برای محاصره امنیتی هر شهر یا روستای فلسطینی بدون نیاز به اخذ موافقت از مقامات سیاسی از آزادی عمل برخوردارند.

این قانون در شرایطی تصویب شده که جنجال بزرگی میان وزرای این کابینه در مورد نحوه عملکرد موشه یعلون، وزیر جنگ این رژیم در برخورد با انتفاضه وجود دارد. از جمله مخالفان عملکرد یعلون یسرائیل کاتس، وزیر حمل و نقل و نماینده حزب لیکود این رژیم است که در واکنش به عملیات زیر گرفتن سربازان اسرائیلی اتخاذ سیاست‌های شدیدتر در کرانه باختری را خواستار شده است.

کاتس گفت: باید تمامی مناطق مسکونی عاملان اجرای این عملیات‌ها به شکل کامل محاصره شده و مانع از رفت‌و آمد فلسطینی‌ها در خیابان‌های محل عملیات شویم.

در همین راستا آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه سابق این رژیم و رئیس حزب "اسرائیل بیتنا" با انتقاد از سیاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برخورد با انتفاضه، آن را یک فاجعه توصیف کرد.

لیبرمن با تاکید بر ضرورت از سرگیری فوری سیاست ترور، مدعی شد: بدون شک ما باید فورا سیاست ترور را ازسر بگیریم این سیاست روشی موثر است به ویژه اینکه "تروریسم" همچنان به تهیه اسلحه و حفر کانال ادامه می‌دهد.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی در چند هفته گذشته آموزش های گسترده‌ای را در مناطق بیابانی النقب با هدف مقابله با شاخه داعش در منطقه سینا که احتمال دارد اسرائیل را در این منطقه هدف قرار دهند، آغاز کرده است.

طبق نوشته روزنامه یدیعوت آحرونوت، این آموزش‌ها شامل شبیه‌سازی عملیات یورش، حمله به خودروهای زرهی وتانک‌ها و ربوده شدن سربازان است.

هدف از این آموزش‌ها تعیین نحوه برخورد با عملیات احتمالی آدم ربایی است و نیروها عملیات مقابله با یورش ده‌ها داعشی از سینا به وسیله تانک، مسلسل و ضد موشک را تمرین کردند.

انتهای پیام

کد N1048689