ولایتی در دیدار با بشار اسد:

ایران همچون گذشته در کنار ملت و دولت سوریه ایستاده است

سیاسی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در سفری رسمی به سوریه با بشار اسد دیدار و در خصوص تحولات منطقه‌ای، همکاری‌های دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معطم رهبری روز  یکشنبه ۸ آذرماه در سفری رسمی به سوریه با بشار اسد دیدار و در خصوص تحولات منطقه ای، همکاری های دو جانبه به بحث و تبادل نطر پرداخت.

در این برنامه که در دو بخش خصوصی و عمومی برگزار شد، ولایتی ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و ملت و دولت ایران به رییس جمهور و دولت و ملت سوریه از دیدار دوباره بشار اسد ابراز خرسندی کرد.

در ابتدای این دیدار که شیبانی سفیر ایران در سوریه و امیر عبداللهیان معاون افریقا و عربی وزیر امور خارجه نیز حضور داشتند رییس جمهور سوریه ضمن تشکر از مواضع اصولی مقام معظم رهبری و همراهی دولت و ملت ایران از پایداری سوریه گفت: تحولات جدی در منطقه در طول ماههای اخیر به وقوع پیوسته و اگر همراهی جمهوری ایران به صورت مستقیم و غیر مستقیم وجود نداشت حتما شاهد این پیروزی ها نبودیم و من از مواضع اصولی مقام معظم انقلاب در این خصوص اطلاع دارم و تشکر می کنم .

مشاور مقام معطم رهبری در امور بین الملل در این دیدار گفت: با حضور و شجاعت شما و ملت سوریه دوره ای افتخارآمیز و بی نظیر از سوریه در تاریخ بر جای مانده است و به دلیل آنکه در مقابل دشمنان اسلام و این جنگ جهانی و جریانات افراطی و تکفیری ایستاده اید مایه مباهات و افتخار هستید و رهبر معظم انقلاب همواره از دولت و ملت سوریه حمایت کرده اند و برای پیروزی شما دعا می کنند و ریاست محترم جمهور ایران نیز پیام محبت و سلام خود را ابلاع نمودند و همواره از این مسیر حمایت کرده اند و مطمئن هستیم پیروزی نصیب مقاومت و مردم سوریه خواهد بود.

رییس جمهور سوریه نیز با تاکید بر آگاهی کامل از حمایت مردم ایران گفت:همه پیروزی ها و استقامت و پایمردی انجام شده مرهون حمایت های رهبری دولت و مردم شریف ایران است و اگر این حمایت ها نبود حتما پیروزی محقق نمی شد.

در ادامه این دیدار مهمترین تحولات و مسایل منطقه ای و چشم انداز آینده در جلسه جداگانه ای مورد بحث و تبادل نطر قرار گرفت.

کد N1048688