گزارش الازهر از شگردهای داعش برای جذب نوجوانان

داعش

در گزارشی که توسط دیده بان الازهر مصر تدوین شده است آمده که افراد خردسال برای داعش یک نیروی کار به شمار می‌آیند و داعش از کسانی که از ضعف هویت رنج می‌برند یا خانوادههای از هم پاشیده دارند و از کودکان و نوجوانان به عنوان جاسوس‌ یا برای شرکت در نبرد استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، یک مسئول دیده بان الازهر عنوان داشت: این گزارش نشانگر این است که داعش یک تشکیلات فریب دهنده است و می‌داند که چگونه با احساسات افراد کم سن و سال، دختران و نوجوانان بازی کند اما زمانی که به استدلال‌هایش برای افراد کم سن و سال دقت می‌شود می‌بینیم که هیچ استدلال عقلی یا شرعی ندارد.

در این گزارش که توسط مرکز دیده بان الازهر تدوین شده است آمده که داعش از کودکان به عنوان جاسوس و برای شرکت دادن آنها در نبرد استفاده می‌کند و دختران را برای کارهای خانه یا سوء استفاده جنسی به خدمت می‌گیرد و همچنین از دختران برای جذب دختران بیشتر در فضای مجازی استفاده می‌کند.

در این گزارش آمده که داعش برای تاثیر گذاشتن بر افراد کم سن و سال آن‌ها را شستشوی مغزی می‌دهد و آن‌ها را از یک سو به شهادت ترغیب می‌کند و آیاتی از قرآن را برای آن‌ها تلاوت می‌کند تا آنها را قانع کند که به عنوان شهید خواهند مرد و به بهشت می‌روند همانطور که برای کودکان صحنه‌هایی از قطع دست و پای مردان را پخش می‌کند و به آنها یاد می‌دهد که به دلیل کفر و جنگشان علیه داعش این گونه شده‌اند.

طبق گزارش این مرکز، نیروهای داعش از صفحه‌های شخصی نوجوانان و دختران کم سن و سال که در خانواده سست بنیان هستند و از ضعف هویت یا سیطره خانواده‌ها بر آنها رنج می‌برند و دچار بسیاری از مشکلات اجتماعی هستند سوء استفاده می‌کند که سن این افراد حدود 17 و 18 سال است و بیشتر آنها را اینگونه فریب می‌دهد که تصویری از قهرمانی را برای آنها می‌سازد که در دولت جعلی خلافت به آن دست خواهند یافت و کار آنها با ارتکاب به قتل یا کار کردن برای داعش پایان می‌یابد.

در این گزارش تاکید شده است که داعش به سن افرادی که آنها را به کار می‌گیرد اهمیتی نمی‌دهد و تمامی اقشار و افراد در هر سن و سالی را هدف قرار داده است.

دختران نیز اینگونه فریب می‌خورند که به دنبال ماجراجویی و ازدواج با قهرمانی هستند که در کشور خودشان وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N1048672