در نشست مشترک ظریف با همتای یونانی مطرح شد:

روابط نزدیک سیاسی ایران و یونان/بررسی آوارگان سوری در جلسات مشترک

سیاسی

وزیر امورخارجه کشورمان در نشست خبری با همتای یونانی خود گفت:در سوریه موج افراطی‌گری موجب مهاجرت و آوارگی مردم این کشور شده است که در جلسات مشترک وزرای خارجه دو کشور مورد بحث و هماهنگی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست مشترک خبری با وزیر امور خارجه یونان، گفت: در وضعیتی که تروریست‌ها به تخاصم و درگیری دامن می‌زنند، ایران و یونان به عنوان دو کشوری که می‌توانند منادی گفتگو و احترام متقابل باشند، همکاری کنند.

وی ادامه داد: ایران و دولت کنونی یونان روابط نزدیک سیاسی و دیدگاه‌های مشترک زیادی دارند و ارتباطات زیادی با دولت کنونی یونان در روابط دوجانبه و در قالب اتحادیه اروپا داشته‌ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در سفر اخیر وزیر خارجه یونان، وزیر صنعت و تجارت خارجی یونان، ایشان را همراهی می‌کنند و هیات عالیرتبه از بخش‌های خصوصی شرکت‌های یونانی نیز در این سفر حضور دارند.

ظریف با اشاره به زمینه‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و یونان، گفت: برقراری پرواز، همکاری‌های نفتی، بانکی و شهرسازی از زمینه‌هایی است که دو کشور می‌توانند همکاری مشترک داشته باشند و توافق کرده‌ایم در این حوزه ها روابط نزدیک‌تری داشته باشیم.

وی با اشاره به تحولات سوریه گفت: در سوریه موج افراطی‌گری موجب مهاجرت و آوارگی مردم این کشور شده است که می‌تواند در جلسات مشترک وزرای خارجه دو کشور مورد بحث و هماهنگی قرار داده شود.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک میزبان نخست‌وزیر یونان در ایران باشیم تا تصمیماتی که برای تصمیمات همکاری‌های دوجانبه در سفر وزیر خارجه این دو کشور اتخاذ شده است، به نتیجه نهایی منجر شود.

کد N1048497